Tesla. Elon Musk znów zrewolucjonizuje świat?

W przyszłym tygodniu pierwsze w pełni autonomiczne Tesle trafią do niektórych kierowców. Jak zasugerował Elon Musk, nieliczne grono beta testerów składa się z doświadczonych ekspertów i ostrożnych kierowców, którzy będą mieli za zadanie dostrzec ewentualne błędy i niedociągnięcia pojazdu. 

Długo zapowiadany przełom

Często spotykamy się z opiniami, że Tesla spóźnia się z możliwością pełnej autonomicznej jazdy i że faktyczny przełom nigdy nie nadejdzie. Tymczasem już 20 października rozpoczną się jazdy testowe pierwszych w pełni samosterujących Tesli. Tak przynajmniej twierdzi Elon Musk i dodaje, że wersje beta pojazdów zostaną udostępnione doświadczonym i uważnym kierowcom. 

Musk odpowiada nadgorliwym

O planach testowania pierwszej w pełni samosterującej Tesli świat dowiedział się jak zwykle z Twittera dyrektora generalnego przedsiębiorstwa. Musk odpowiedział na artykuł portalu CleanTechnica.com, którego autor podjął próbę zebrania wszystkich informacji na temat autonomicznej Tesli. 

22 września Elon Musk zasugerował, że jego przedsiębiorstwo za około miesiąc wyda próbną wersję w pełni autonomicznego pojazdu. Tego typu tweety pojawiały się dotychczas często, jednak rzadko następowało po nich faktyczne działanie. 

Autonomiczna Tesla wymaga czasu

Jak zauważa portal InsideEVs.com, obietnice składane przez Muska zazwyczaj pokrywały się z akcjami podejmowanymi przez jego przedsiębiorstwo. 

Fot.: James Duncan Davidson

Tym razem Musk zdradził, że nowa samosterująca Tesla będzie „kwantowym skokiem”

Myślę, że wypuścimy wersję beta Autopilota, w pełni autonomiczną wersję. Kiedy ludzie ją zobaczą, naprawdę zrozumieją znaczenie tej zmiany. Zrozumieją, dlaczego to zajęło tyle czasu. To niesamowicie przełomowa zmiana, dlatego stworzenie oprogramowania tyle trwało. Nazywam to 4D – trzy wymiary plus czas – powiedział Musk portalowi Teslarati.com.

Miłośnicy Tesli na całym świecie liczą, że już w przyszłym tygodniu pojawią się pierwsze raporty dotyczące technologii “pojazdu przyszłości”. Nie wiadomo jeszcze, kiedy mają zakończyć się testy oraz kiedy autonomiczne samochody trafią do sprzedaży. Niemniej jednak sama wiadomość powinna okazać się bardzo ekscytująca dla fanów motoryzacji. 

Źródło: insideevs.com