Tesla, Neoen, Hornsdale Power Reserve, Powerpack, Tesla Powerpack, battery storage, energy storage, battery

Tesla intensyfikuje swoją działalność w sektorze magazynów energii

Amerykański firma Tesla zapowiedziała, ze w 2018 roku 3-krotnie zwiększy ilość akumulatorów litowo-jonowych, bez względu na sytuację finansową firmy.

„2018 rok będzie ważny dla naszego biznesu w sektorze magazynów energii”, podaje w komunikacie prasowym Tesla. „Naszym celem jest potrojenie ilości zainstalowanych systemów litowo-jonowych (MWh) w tym roku”, precyzuje firma.

W pierwszym kwartale 2018 roku zdolności Tesli w zakresie akumulacji energii wzrosły o 161% w porównaniu do czwartego kwartału 2017 roku – do 373 MWh. Do wskazanego zestawienia należy włączyć obiekty zainstalowane rok temu w Australii Południowej o mocy 129 MW, które zostały podłączone do elektrosystemu w pierwszym kwartale 2018 roku.

Inwestorzy coraz chętniej wybierają magazyny energii Tesli ze względu na aspekt technologiczny. Atutem tych magazynów jest przede wszystkim możliwość szybkiego uruchomienia magazynu np. w sytuacji awaryjnej. Przykładowo w Południowej Australii nastąpiło nieprzewidziane wstrzymanie pracy elektrowni węglowej. Energia zgromadzona w magazynach Powerpack była dostępna już po 140 milisekundach.

Obecnie Tesla prowadzi negocjacje w zakresie instalacji systemów magazynowania energii także w australijskim Queensland. Ponadto rozmowy trwają także z inwestorami z Kalifornii, Kolorado oraz Nowego Jorku.

Podczas konferencji wynikowej za I kwartał 2018 rok Elon Musk zapowiedział, że w ciągu kilku miesięcy Tesla może ogłosić informację o podjęciu budowy systemu magazynowego o pojemności minimum 1 GW.

Źródła: Tesla, Elektrovesti

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.