Tesla Model 3 z kolejnym rekordem sprzedaży

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie Tesla miała bardzo słabe wyniki finansowe. Tym razem, przedstawiając przychód za ostatni kwartał, koncern zaskoczył giełdę z Wall Street. Wdrożony kilka miesięcy temu model Tesli 3 obecnie jest najlepiej sprzedającym się samochodem w USA. Akcje koncernu wzrosły, więc udało się po raz drugi pobić rekordowy przychód. 

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, musiał ostatnio stoczyć dwie bitwy. Najpierw próbował wyprowadzić Teslę z giełdy, potem szybko zmienił tę decyzję. Próba prywatyzacji i nagła zmiana w tej sprawie spowodowała dosyć duże konsekwencje. W związku z postem na twitterze Securities and Exchange Commission (SEC) wytoczyło Muskowi sprawę. Ostatecznie zawarto ugodę, na podstawie której Musk ustąpi ze stanowiska prezesa na okres trzech lat. Co więcej, wspólnie z koncernem musi zapłacić grzywnę w wysokości 20 mln dolarów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W okresie od lipca do września amerykański producent zwiększył o połowę kwartalną produkcję Modelu 3. Tym samym liczba wyprodukowanych egzemplarzy sięgnęła 53 239. Nie udało się jednak spełnić wyznaczonego przez Elona Muska celu produkcji, który zakładał średnią produkcję tygodniową w wysokości 5 tys. W minionym kwartale udało się osiągnąć średni poziom 4,3 tys. pojazdów wyprodukowanych tygodniowo. W trzecim kwartale Tesla dostarczyła 83,5 tys. samochodów , w ten sposób osiągając 80% całej liczby sprzedanych egzemplarzy w roku 2017.

Elon Musk zapewnił podczas publikacji wyników za trzeci kwartał, że Tesla będzie generować dodatnie wyniki także w kolejnych kwartałach, nawet w tych, w których będzie musiała w większym stopniu spłacać zaciągnięte długi. W ubiegłym miesiącu Tesla spłaciła 510,3 mln dolarów zobowiązań, a na koniec września dysponowała kapitałem na poziomie 3,5 mld dolarów.