Tesla najlepiej sprzedającą się marką w Norwegii

Tesla pod względem sprzedanych samochodów elektrycznych przoduje w Norwegii, zwiększając swój udział w tamtejszym rynku elektromobilnym o prawie 50%. Koncern w minionym miesiącu sprzedał więcej samochodów niż konkurencyjne VW i Toyota łącznie, tym samym zwiększając swój udział w rynku do 24,5%.

Tesla norweskim liderem

Fotowoltaika od Columbus Energy

Tesla sprzedała 3 760 sztuk samochodów elektrycznych, sprawiając, że całkowita sprzedaż pojazdów elektrycznych wzrosła o ponad 48%. Model Tesla 3 był najpopularniejszy – zakupiono aż 2 999 sztuk – i stał się symbolem jakości samochodu w zakresie oprogramowania, designu i technologii.

Od początku bieżącego roku liczba pojazdów Tesli w Norwegii wzrosła do 40 tys. Władze Norwegii dążą do wyeliminowania pojazdów spalinowych do 2025 roku. W 2018 r. sprzedaż pojazdów elektrycznych w tym kraju wzrosła o 40%, czyli 1 z 3 sprzedanych na rynku pojazdów był pojazdem o zerowej emisji spalin.

Norwegia, chcąc zachęcić do zakupu e-samochodów, zwalnia właścicieli ekologicznych pojazdów z wysokich opłat pobieranych za pojazdy spalinowe, oferuje niższe stawki myta, bezpłatne miejsca parkingowe w miastach oraz dostęp do punktów ładowania baterii.