Tesla rozpoczyna produkcję Modelu 3 w tym miesiącu

Po premierze Chevroleta Bolr wszystkie oczy zwrócone są na nowe auto Tesli. Wszyscy oczekują, czy Tesla Model 3 będzie wyprodukowana zgodnie z zapowiedziami – jeszcze w tym miesiącu. Zgodnie z informacjami, jakich udzielał Elon Musk agencji Reuters, jego firma jest coraz bliżej premiery nowego auta: Tesla Model 3. Jak podał Musk produkcja aut oraz testy mają się rozpocząć pod koniec tego miesiąca.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Tesla nie potwierdziła jeszcze, ile pojazdów wyprodukowane zostanie w tym miesiącu, jednakże jeśli wierzyć zapowiedziom nie będzie ich wiele. Produkcja ma głównie na celu przetestowanie linii produkcyjnej oraz finalnej jakości pojazdu. Nieoficjalnie mówi się, że produkcja zacząć ma się 20. lutego. Dzięki temu Tesla będzie miała czas na wyprodukowanie auta i przetestowanie przed ogłoszeniem wyników za czwarty kwartał 2016 roku, co ma wydarzyć się 22. lutego.

Wszyscy się spodziewają, że również w tym miesiącu Tesla chce zamknąć tymczasowo produkcję w swojej fabryce w Kalifornii, aby przygotować moce produkcyjne do wytwarzania Modelu 3. Jednocześnie przewidywana jest modernizacja m.in. lakierni, aby sprostać wymogom produkcji nowego auta. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w lipcu ruszyć ma masowa produkcja, a do pełnej wydajności fabryka dojść ma w 2018 roku.