Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Tesla uruchamia montaż solarnych dachówek dla klientów zewnętrznych

Tesla uruchamia montaż solarnych dachówek dla klientów zewnętrznych

Stało się. Tesla poinformowała, że w ubiegłym tygodniu rozpoczęła montaż swoich solarnych dachówek u klientów niebędących pracownikami firmy.

Reklama

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach firma instalowała solarne systemy dachowe tylko wśród swoich pracowników. Było to spowodowane troską o najwyższą jakość produktu oraz potrzebnym czasem na usunięcie wszelkich niedomagań systemu.

Innym powodem, dla którego systemy dachowe Tesli nie były dostępne dla szerszego grona klientów, była planowana przeprowadzka montowni z fabryki Fremont do większego zakładu znajdującego się w Buffalo. Także Panasonic, produkujący dla Tesli ogniwa słoneczne, musiał przeorganizować zatrudnienie, aby sprostać oczekiwaniom klientów i wesprzeć ambitne plany sprzedaży.

Aby stać się właścicielem solarnego dachu, należało złożyć zamówienie oraz dokonać wpłaty depozytu w kwocie 1000 dolarów. Poza wymienionymi wymogami formalnymi potrzebna była także duża dawka cierpliwości. Koszt zakupu solarnego dachu to według Tesli kwota rzędu 21,85 dolarów za 0,09 m2 powierzchni dachu. Jak nietrudno się domyślić, cena jest dość wysoka, tym bardziej że uwzględnia ulgi dostępne na terenie Stanów Zjednoczonych. Rekompensatą jest dożywotnia gwarancja zapewniania przez Teslę.

Wymiana dachu o powierzchni 600 m2 wraz z zakupem magazynu energii może wynieść ponad 200 tysięcy złotych, jednak szacuje się, że w ciągu 30-letniego okresu eksploatacji dach Tesli wyprodukuje energię o wartości 260 tysięcy złotych. Według analityków rynku energetycznego dachowy system Tesli jest korzystnym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy w najbliższej przyszłości zamierzają zamontować panele słoneczne oraz dokonać całkowitej wymiany pokrycia dachowego.

Dla posiadaczy domów z dachem niewymagającym żadnego wkładu finansowego lepszym i zdecydowanie tańszym rozwiązaniem pozostają panele słoneczne.

fot. główne: Tesla, źródło: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.