Tesla wprowadza funkcje Dog Mode przyjazną dla zwierząt

Właściciele Tesli mogą zaktualizować oprogramowanie i włączyć nową funkcję Dog Mode, która pozwala na zwiększenie komfortu podróżowania naszych pupili w aucie. Jej działanie polega na ustaleniu odpowiedniej temperatury tak, aby nasze zwierzaki czuły się w nim dobrze. Temperatura wyświetlana jest na dużym tablecie, aby wszyscy – w tym przechodnie – mieli wgląd w jakich warunkach przetrzymywane są zwierzęta. Oprócz tej funkcji Tesla wprowadza także dwie inne.

Tesla Dog Mode to nowa aktualizacja do samochodów amerykańskiego koncernu. Pozwala ona na utrzymanie odpowiedniej temperatury w samochodzie dla pozostawionego w nim zwierzęcia. Jest to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli zwierząt, którzy chcą wyjść na chwilę, pozostawiając swoich pupili w samochodzie. Tesla Dog Mode pokazuje również temperaturę wewnątrz pojazdu na dużym ekranie dotykowym. Informacja ta uspokoi przechodniów i tym samym zapobiegnie ewentualnym interwencjom, które często kończą się stłuczeniem szyb.

Aby włączyć tę funkcję, wystarczy, że po zaparkowaniu samochodu właściciele Tesli dotkną ikony wentylatora, a następnie wybiorą funkcję ‘Dog’ w obszarze ‘Keep Climate On’ – resztą zajmie się sam program. System wyłączy się automatycznie, gdy akumulator auta osiągnie 20%, a właściciel Tesli zostanie powiadomiony przez aplikację o niskim poziomie naładowania.

Co ciekawe, Doge Mode zostało wprowadzone na prośbę jednego z posiadacza samochodów Tesli i właściciela zwierząt, który napisał w tej sprawie do Elona Muska na Twitterze. Wprowadzenie tej funkcji zajęło Tesli kilka miesięcy.

Niektóre stany w USA wprowadziły zakaz pozostawiania pupili w samochodach na parkingu lub podczas długiego postoju, aby zapobiegać tragicznym w skutkach sytuacjom. Funkcja ta może się jednak przydać w innych krajach.

Oprócz funkcji Dog, która znajdzie się w najnowszej aktualizacji oprogramowania, wdrożone zostaną również inne, m.in. sentry (z ang. strażnik) i dashcam. Dashcam to kamery pozwalające na nagrywanie i zapisywanie danych z kamer z boku i z przodu pojazdu, a funkcja sentry wykrywa zagrożenie podczas parkowania, wykorzystując do tego czujniki.