Tesla wprowadza funkcje Dog Mode przyjazną dla zwierząt

Właściciele Tesli mogą zaktualizować oprogramowanie i włączyć nową funkcję Dog Mode, która pozwala na zwiększenie komfortu podróżowania naszych pupili w aucie. Jej działanie polega na ustaleniu odpowiedniej temperatury tak, aby nasze zwierzaki czuły się w nim dobrze. Temperatura wyświetlana jest na dużym tablecie, aby wszyscy – w tym przechodnie – mieli wgląd w jakich warunkach przetrzymywane są zwierzęta. Oprócz tej funkcji Tesla wprowadza także dwie inne.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Tesla Dog Mode to nowa aktualizacja do samochodów amerykańskiego koncernu. Pozwala ona na utrzymanie odpowiedniej temperatury w samochodzie dla pozostawionego w nim zwierzęcia. Jest to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli zwierząt, którzy chcą wyjść na chwilę, pozostawiając swoich pupili w samochodzie. Tesla Dog Mode pokazuje również temperaturę wewnątrz pojazdu na dużym ekranie dotykowym. Informacja ta uspokoi przechodniów i tym samym zapobiegnie ewentualnym interwencjom, które często kończą się stłuczeniem szyb.

Aby włączyć tę funkcję, wystarczy, że po zaparkowaniu samochodu właściciele Tesli dotkną ikony wentylatora, a następnie wybiorą funkcję ‘Dog’ w obszarze ‘Keep Climate On’ – resztą zajmie się sam program. System wyłączy się automatycznie, gdy akumulator auta osiągnie 20%, a właściciel Tesli zostanie powiadomiony przez aplikację o niskim poziomie naładowania.

Co ciekawe, Doge Mode zostało wprowadzone na prośbę jednego z posiadacza samochodów Tesli i właściciela zwierząt, który napisał w tej sprawie do Elona Muska na Twitterze. Wprowadzenie tej funkcji zajęło Tesli kilka miesięcy.

Niektóre stany w USA wprowadziły zakaz pozostawiania pupili w samochodach na parkingu lub podczas długiego postoju, aby zapobiegać tragicznym w skutkach sytuacjom. Funkcja ta może się jednak przydać w innych krajach.

Oprócz funkcji Dog, która znajdzie się w najnowszej aktualizacji oprogramowania, wdrożone zostaną również inne, m.in. sentry (z ang. strażnik) i dashcam. Dashcam to kamery pozwalające na nagrywanie i zapisywanie danych z kamer z boku i z przodu pojazdu, a funkcja sentry wykrywa zagrożenie podczas parkowania, wykorzystując do tego czujniki.