Tesla X pokonała Saharę

Podczas wyścigu Budapeszt — Bamako, który jest jednym z największych rajdów amatorskich na świecie, załoga z Chorwacji przemierzyła trasę w samochodzie Tesla X. Wstępnie wydawało się to niemożliwe ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury ładującej.

W skład Team Tesla Powered wchodzili Chorwaci: Saša Cvetojević i Oleg Maštruko kierujący autem Tesla X, a także czeski kierowca samochodu wsparcia — Tomas Kovicka. W ciągu 16 dni rajdu pokonali oni 8600 km, dokumentując podróż za pośrednictwem Facebooka.

W przebyciu tak długiego dystansu pomógł generator prądu, który wyruszył w trasę za Teslą X w samochodzie wsparcia. Wyprodukowany przez niego prąd uzupełniła ładowarka zainstalowana w Maroku przez Tesla Club Marocco.

Tesla X na pustyni radziła sobie nadzwyczaj dobrze w przeciwieństwie do samochodu wsparcia, który wielokrotnie zapadał się pod piaszczystymi wydmami. Wszystko za sprawą napęd 4×4, który został wcześniej przetestowany w warunkach pustynnych.

Chorwacka załoga jako pierwsza pokonała Saharę na pokładzie samochodu z napędem elektrycznym.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.