Podczas wyścigu Budapeszt — Bamako, który jest jednym z największych rajdów amatorskich na świecie, załoga z Chorwacji przemierzyła trasę w samochodzie Tesla X. Wstępnie wydawało się to niemożliwe ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury ładującej.

W skład Team Tesla Powered wchodzili Chorwaci: Saša Cvetojević i Oleg Maštruko kierujący autem Tesla X, a także czeski kierowca samochodu wsparcia — Tomas Kovicka. W ciągu 16 dni rajdu pokonali oni 8600 km, dokumentując podróż za pośrednictwem Facebooka.

W przebyciu tak długiego dystansu pomógł generator prądu, który wyruszył w trasę za Teslą X w samochodzie wsparcia. Wyprodukowany przez niego prąd uzupełniła ładowarka zainstalowana w Maroku przez Tesla Club Marocco.

Tesla X na pustyni radziła sobie nadzwyczaj dobrze w przeciwieństwie do samochodu wsparcia, który wielokrotnie zapadał się pod piaszczystymi wydmami. Wszystko za sprawą napęd 4×4, który został wcześniej przetestowany w warunkach pustynnych.

Chorwacka załoga jako pierwsza pokonała Saharę na pokładzie samochodu z napędem elektrycznym.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!