Podczas wyścigu Budapeszt — Bamako, który jest jednym z największych rajdów amatorskich na świecie, załoga z Chorwacji przemierzyła trasę w samochodzie Tesla X. Wstępnie wydawało się to niemożliwe ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury ładującej.

W skład Team Tesla Powered wchodzili Chorwaci: Saša Cvetojević i Oleg Maštruko kierujący autem Tesla X, a także czeski kierowca samochodu wsparcia — Tomas Kovicka. W ciągu 16 dni rajdu pokonali oni 8600 km, dokumentując podróż za pośrednictwem Facebooka.

W przebyciu tak długiego dystansu pomógł generator prądu, który wyruszył w trasę za Teslą X w samochodzie wsparcia. Wyprodukowany przez niego prąd uzupełniła ładowarka zainstalowana w Maroku przez Tesla Club Marocco.

Tesla X na pustyni radziła sobie nadzwyczaj dobrze w przeciwieństwie do samochodu wsparcia, który wielokrotnie zapadał się pod piaszczystymi wydmami. Wszystko za sprawą napęd 4×4, który został wcześniej przetestowany w warunkach pustynnych.

Chorwacka załoga jako pierwsza pokonała Saharę na pokładzie samochodu z napędem elektrycznym.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.