Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Testy na prawo jazdy… na rower elektryczny

Testy na prawo jazdy… na rower elektryczny

Singapur wprowadził nowe zasady dla wszystkich użytkowników skuterów i rowerów elektrycznych. Aby poruszać się po ulicach, należy obowiązkowo zdać egzamin teoretyczny.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Bezpieczna jazda

Singapur to miejsce, które może pochwalić się wieloma przełomowymi rozwiązaniami na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju. W tym mieście-państwie wprowadza się różne przepisy, które nie obowiązują nigdzie indziej. W “Mieście lwa” surowo kara się za jedzenie w komunikacji miejskiej, żucie gum, a śmiecenie podlega gigantycznej grzywnie. Jednym z nowych przepisów na rzecz zapewnienia porządku w przestrzeni miejskiej jest wprowadzenie obowiązkowych testów dla kierowców e-skuterów i e-rowerów.

Bez certyfikatu możesz trafić do więzienia

Urząd Transportu Lądowego Singapuru zdecydował, że wszyscy kierowcy elektrycznych rowerów i e-skuterów będą musieli zdać obowiązkowy test teoretyczny. Można go wykonać online nie później niż do końca tego roku. Od 1 stycznia 2022 roku każdy kierujący elektrycznym pojazdem będzie miał obowiązek pokazać certyfikat. Ten, kto nie będzie posiadać uprawnień, może zostać ukarany wysoką grzywną w wysokości ok. 1000 funtów, a nawet więzieniem. Recydywistom grozi ponad dwukrotnie większa grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności od 6 do 12 miesięcy.

Elektryczna matura

W ramach testowania e-kierowców odbędą się dwa różne testy – jeden dla posiadaczy e-rowerów, a drugi dla kierowców e-skuterów. Egzamin będzie składał się kolejno z 40 i 30 pytań. Aby go zdać, trzeba udzielić co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi.

Cyfrowy egzamin zdaje się jednorazowo i nie trzeba go odnawiać. Koszt egzaminu to ok. 15 zł. (5 dolarów singapurskich). Na elektrycznych pojazdach (rowerach i skuterach), po singapurskich drogach mogą jeździć osoby od 16 r.ż. 

źródło: ebiketips.road.cc, soyacincau.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.