Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Elektryczne rowery szansą na zeroemisyjną dostawę

bike

Elektryczne rowery szansą na zeroemisyjną dostawę

We flocie europejskich i amerykańskich firm kurierskich nastąpił przewrót. Kurierzy przerzucają się z dostawczaków na rowery elektryczne. Z uwagi na rosnącą skalę zakupów internetowych, te rozwiązania są nie tyle alternatywą, co koniecznością.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

E-rowery zamiast dostawczaków

Branża logistyczna musi poradzić sobie z emisją, którą generują międzynarodowe i krajowe łańcuchy dostaw. W związku z coraz większą popularnością branży e-commerce, w porównaniu do zeszłych lat emisje wzrosły. Nie dziwi zatem, że giganci tacy jak FedEx, Hermes, czy UPS wprowadzają zmiany, które mają zredukować emisje z łańcuchów dostaw. FedEx postanowił uruchomić w Londynie przejazdy e-rowerami. Natomiast Hermes testuje elektryczne czterokołowce w Niemczech. UPS zamierza zelektryfikować flotę dostawczą na czas konferencji klimatycznej Cop26 w Glasgow.

eXcC8LxkAjq0LNec58 ee4Qky9wVlG CWzfz5KkniAOvTlOUZLDYumPe8fVLaTUniXJVvIDwfAdFAYUkvlVwYBjAN8C0n5XK 1d9QeXgIJwAVdN f
Loadster, czyli e-czterokołowiec od firmy Citkar, źródło: citkar.com/de

Ostatni odcinek

Firmy kurierskie chcą wprowadzać coraz więcej zeroemisyjnych rozwiązań na ostatnim odcinku dostaw. FedEx Express wprowadzi do Londynu flotę ośmiu rowerów elektrycznych. Krok ten jest częścią strategii firmy “Reduce, Replace, Revolutionize”, która koncentruje się między innymi na testowaniu alternatywnych paliw i nowych technologii. Hermes już testuje czterokołowce Loadster na ulicach Drezna i Lipska. Loadster został wyprodukowany przez berlińskiego producenta Citkar. Ciasna infrastruktura miejska to dogodny obszar do testowania rowerów elektrycznych i innych rozwiązań, szczególnie w erze ogromnego wzrostu skali zakupów online.

Mniejsza emisja… z zakupów

UPS chce używać elektrycznych trójkołowców w dostawach na ostatnim odcinku. Jest to ważna informacja, szczególnie ze względu na konferencję klimatyczną, która odbędzie się 1-12 listopada w Szkocji. Miasto ma też nową strategię. Rząd Szkocji planuje wprowadzić w stolicy strefę niskiej emisji. Kierowcy pojazdów, które nie spełnią standardu, zostaną ukarani, jeśli do niej wjadą.

Jeden e-rower może zredukować około 6700 kg CO2 rocznie w porównaniu do przemieszczania się samochodem spalinowym. Reprezentanci firm kurierskich wierzą, że jest idealny moment na zmianę floty na niskoemisyjną.

https://swiatoze.pl/put-some-fun-between-your-legs-czy-po-polsce-dobrze-jezdzi-sie-rowerem/

źródło: ebiketips.road.cc, citkar.com, fot. fedex.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.