Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Jak Dobre Konopie walczą o czyste lasy?

Jak Dobre Konopie walczą o czyste lasy?

Mieszkańcy Mysłowic wzięli udział w akcji sprzątania lasu. Była to ekologiczna inicjatywa firmy Dobre Konopie, która dla uczestników przygotowała podarunki w postaci darmowych olejków CBD. Rekordzistka w zaledwie trzy godziny zebrała aż 10 worków śmieci. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Pozowanie z workami

Na pomysł organizacji tej ekologicznej akcji wpadła mysłowicka firma Dobre Konopie, w której ofercie znajdują się m.in. olejki CBD. I to właśnie one stanowiły nagrodę za zebranie jak największej liczby śmieci z okolicznych lasów.

– Kilka tygodni wcześniej, podczas jednej z wycieczek rowerowych zauważyłam, że okoliczne lasy są mocno zaśmiecone i pomyślałam, że świetnie byłoby coś z tym zrobić wyjaśnia  Agnieszka Kupka z DobreKoknopie.pl.

Pomysł bardzo przypadł do gustu reszcie zespołu i tak powstała akcja #olejkizapapierki. By otrzymać produkt, należało zebrać co najmniej dwa worki śmieci, oznaczyć fotografię wspomnianym hasztagiem i przesłać zdjęcie na facebookowy profil marki. Akcja odbyła się z okazji Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia. 

Cała Polska zbiera śmieci

Koncepcja akcji bardzo przypadła do gustu Dariuszowi Wójtowiczowi, prezydentowi Mysłowic. Gospodarz zdecydował się objąć przedsięwzięcie swoim patronatem. Dołączyli do niego także  Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu, Inicjatywa społeczna Wolne Konopie, Polska Grupa Zielarska i Akademia Naturalnego Życia. Akcja stała się tak popularna, że zdjęcia nadchodziły z całej Polski. Uczestnicy chętnie dołączali i prześcigali się w wielkości zbiorów. Rekord należał do Liliany z Sanoka, która w trzy godziny uzbierała aż 20 worków śmieci i to tylko na przestrzeni 2 km jednej strony Sanu.

W związku z ogromnym odzewem i popularnością akcji marka zapowiada powtórną edycję za rok. Jest więc szansa dla tych, którzy o wszystkim dowiedzieli się z naszego artykułu. 

Źródło: dziennikzachodni.pl 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.