Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Przynieś śmieci – dostaniesz drzewo lub kwiaty

Przynieś śmieci – dostaniesz drzewo lub kwiaty

9 tys. sadzonek drzew i kwiatów dla mieszkańców Bielska-Białej za oddane surowce wtórne. Dziś, 22 maja, Fundacja Arka organizuje kolejną edycję akcji wymiany odpadów za rośliny. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Od startu akcji w 2007 r. współpracując z leśnikami i bielskim centrum handlowym Sarni Stok rozdaliśmy blisko 100 tys. sadzonek drzew. Dzięki temu przyczyniliśmy się do powstania zielonych terenów w Bielsku-Białej i okolicach. Jesteśmy dumni, że mieszkańcy pomagają nam promować ekologię i sadzenie drzew – mówi Wojciech Owczarz, prezes Arki.

W tym roku na uczestników czeka 9 tys. sadzonek, w tym 5 tys. drzew i 4 tys. kwiatów – begonii i aksamitek. Może je otrzymać każdy. Wystarczy przynieść 20 puszek, 20 butelek szklanych lub PET i 10 kg makulatury. Odpady zbierane będą w centrum Sarni Stok. 

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Mapa tlenu

– Będziemy zachęcali uczestników akcji do przysyłania relacji z sadzenia otrzymanych drzewek i umieszczania ich na ogólnopolskiej mapie drzew, która dostępna jest na stronie www.sadzimytlen.pl – dodaje Owczarz.

Fundacja Arka od lat zajmuje się edukacją ekologiczną, zgłębia zagadnienia związane z ochroną powietrza, gospodarką odpadami, ochroną zwierząt i szerzy wiedzę o wpływie zachowań człowieka na otaczające środowisko. W akcji wymiany odpadów na drzewa partnerami fundacji są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, samorząd Bielska-Białej oraz zarządzająca odpadami firma Sanit-Trans.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Źródło: nettg.pl, sadzimytlen.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.