Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

The Earthshot Prize – nowa nagroda ekologiczna od brytyjskiej pary książęcej

The Earthshot Prize – nowa nagroda ekologiczna od brytyjskiej pary książęcej

William i Kate ogłosili powołanie nagrody „The Earthshot Prize”, która będzie przyznawana osobom lub organizacjom przyczyniającym się do rozwiązywania problemów klimatycznych. Oficjalne ogłoszenie ustanowienia nagrody ma nastąpić w 2020 roku.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

The Earthshot Prize będzie przyznawana przez kapitułę co roku, między 2021 a 2030 rokiem. O nagrodę mogą ubiegać się zarówno osoby indywidualne, jak i organizacje – jedynym warunkiem jest zaproponowanie rozwiązań problemów, z jakimi zmaga się obecnie środowisko naturalne.

Decyzję o ustanowieniu nagrody książę William opublikował na oficjalnej stronie Kensington Palace. W filmowej zapowiedzi odczytanej przez Sir Davida Attenborough’a  – znanego popularyzatora wiedzy przyrodniczej – projekt został określony mianem „najbardziej prestiżowej nagrody środowiskowej w historii”, która „będzie miała na celu wygenerowanie nowych sposobów myślenia, a także nowych technologii, systemów, zasad i rozwiązań na rzecz środowiska”. 

Jak poinformowano, przy tworzeniu nagrody konsultowano się z ponad 60 organizacjami i ekspertami. Pierwotnie konkurs ma być prowadzony przez The Royal Foundation of The Duke and Duchess of Cambridge, jednak niewykluczone, że w przyszłości zostanie przekazany innej, niezależnej organizacji.

fot: princeofwales.gov.uk

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.