Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

“Top model” wykorzystuje zwierzęta! Obrońcy praw zwierząt oburzeni

“Top model” wykorzystuje zwierzęta! Obrońcy praw zwierząt oburzeni

Po emisji jednego z odcinków tegorocznej edycji programu „Top model” zrobiło się głośno. Przyczyną zamieszania nie były jednak cięte riposty jurorów czy zachowanie modeli. W jednej z sesji zdjęciowej na planie pojawiły się alpaki! Zarówno obrońcy praw zwierząt, jak i fani programu są oburzeni i nie kryją swoich emocji w mediach społecznościowych.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Zestresowane alpaki

Twórcy programy postanowili nieco utrudnić uczestnikom jedną z sesji zdjęciowych w programie „Top Model”. Wykorzystali do niej alpaki. Niestety to spotkanie okazało się prawdziwym wyzwaniem nie dla modeli, lecz dla wystraszonych zwierząt.

Przerażone, zestresowane alpaki prychały i wierzgały, a mimo to sesja zdjęciowa nie została przerwana.

EgaSHVe6jJN ry9 Kf 7sgAROM7pXIdbrPxZAUJ JWqToHSWZlr8NZkyunI5cBZwM13XBYAMIqmvT2 Vs75YkF1CUi lyMjm6imgzSgj8BTSJjZ7Ki8ymXibSHScbCa FDFPL0GD=s0

Fot: Top model odcinek z alpakami/ źródło: jastrzabpost.pl

Co na to twórcy programu?

Po fali krytyki jaka miała miejsce po wyemitowaniu odcinka, twórcy programu wydali oficjalne oświadczenie.

– W związku z wczorajszym odcinkiem chcemy zapewnić, że na naszym planie zdjęciowym żadnemu zwierzęciu nie stała się krzywda. Nad alpakami, które pojawiły się na sesji zdjęciowej czuwali ich opiekunowie. Dla komfortu zwierząt czas nagrań został ograniczony do niezbędnego minimumczytamy na profilu społecznościowym programu.

Oświadczenie wywołało jedynie dalszą burzę negatywnych emocji obserwatorów.

qTvsP5EXhD5hvMKbtDCnNSpNlc0Q55xVWmcNsAZBE0coy3XZ7LfG DBMG5ovQ1NfzdYvCFwQ647j20f1FY PSwbqG5XXRYZshpCOeiu3SSiSJjCiaTf91f0gBJTZAKLYcaNmwXXg=s0

Fot: Instagram „Top Model”

Co na to gwiazdy programu?

Zarówno Joanna Krupa jak i Michał Piróg wielokrotnie wypowiadali się w mediach na temat praw zwierząt. Brali również udział w kampaniach społecznych. Fani programu zwrócili na to uwagę.

– Od kilku sezonów mamy na planie ludzi, którzy pilnują bezpieczeństwa zwierząt, cóż ja mogę powiedzieć? Pewnie idealnie byłoby, gdyby tych alpak na zdjęciach nie było, natomiast zwierzęta biorą i będą brać udział w świecie mody. Proszę mi wierzyć, że byłem pierwszą osobą, która od początków „Top Model” zwracała na to uwagę, ponieważ widziałem podejście instrumentalne, a teraz takie nie jest – mówi Michał Piróg dla programu Plejada.

Źródło: jastrzabpost.pl, ofeminin.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.