Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Toruń ma środki na instalacje fotowoltaiczne

Toruń ma środki na instalacje fotowoltaiczne

Toruń pozyskał dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Końcem maja bieżącego roku umowę na dotacje projektów podpisał prezydent miasta Michał Zaleski.

750x200 doublebillboard zaproszenie big

W ramach dofinansowania fundusze przeznaczone zostaną na realizację dwóch projektów: „Budowę instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publiczne w Toruniu” i „Budowę instalacji fotowoltaicznych na budynkach opieki zdrowotnej w Toruniu”. W ich ramach w sumie zainstalowanych zostanie 1030 sztuk paneli słonecznych o łącznej mocy 315 kW. Jak się wstępnie szacuje, wygeneruje to około 110 tys. zł oszczędności rocznie i zmniejszy emisję CO2 o 222 tony również w skali roku.

Panele słoneczne pojawią się m.in. na: budynku Urzędu Miasta, Szkole Podstawowej nr 28 i nr 8, III Liceum Ogólnokształcącym oraz Przedszkolu Miejskim nr 15. Natomiast w przypadku obiektów opieki zdrowotnej na: Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika, Miejskiej Przychodni Specjalistycznej, Miejskiej Przychodni Specjalistycznej i Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym.

Wartość całej instalacji to około 2 miliony złotych. Panele fotowoltaiczne powinny pojawić się na dachach budynków w Toruniu do połowy listopada 2018 roku. Prezydent miasta podkreśla, że: „Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jest szczególnie istotne w obecnych czasach, kiedy chcemy, aby nasze otoczenie było coraz lepsze, czystsze i zdrowsze”.

źródło: magazyn fotowoltaika

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.