Toyota Prius Prime zadebiutuje z panelami fotowoltaicznymi na dachu

W 2010 roku Toyota udostępniła możliwość składania zamówień na swój nowy model o nazwie Prius, który można było opcjonalnie wyposażyć w dach składający się z paneli słonecznych. Co prawda wcale nie oznaczało to samochodu niezależnego od jakichkolwiek innych źródeł energii, lecz było opcją umożliwiającą zasilenie jego klimatyzacji. Po siedmiu latach od tamtej pomysłu, Toyota powraca do niego ponownie, nieco go ulepszając.

W salonach tego producenta będzie można już niebawem złożyć zamówienie na model Prius Prime, który także będzie miał na dachu panele fotowoltaiczne generujące energię elektryczną. Tym razem zastosowane rozwiązanie będzie jednak ulepszone, bowiem pozwoli wygenerowaną energią naładować baterię, a więc wydłużyć możliwą do pokonania drogę na jednym ładowaniu.

Najprawdopodobniej doładowanie akumulatora dzięki energii słonecznej będzie możliwe wyłącznie podczas postoju. Model Prius Prime będzie dostępny na rynku azjatyckim oraz europejskim, do końca bieżącego roku wkroczy także do Stanów Zjednoczonych.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Bezawaryjna Tesla z 7% spadkiem wydajności baterii po 400 000 kilometrów

Następny artykuł

Statoil pomoże w wychwytywaniu dwutlenku węgla

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,