Trzy kolejne restauracje będą serwowały darmową wodę z kranu

Akcja „Lokal z dobrą wodą” zorganizowana przez chrzanowskie wodociągi (RPWiK) trwa już kilka miesięcy. Wystartowała pod koniec listopada ubiegłego roku, a w Światowy Dzień Wody dołączyły do niej trzy kolejne restauracje. Myślą przewodnią jest darmowe serwowanie (i promocja) wody z kranu. Na tym działania oczywiście się nie kończą.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Pierwszymi lokalami z certyfikatem „Lokal z dobrą wodą” zostały Pizzeria Enzo z Trzebini, Nova Przestrzeń z Chrzanowa oraz Zajazd Nawsie z Bolęcina. Po tegorocznym Światowym Dniu Wody (22 marca) dołączyły także chrzanowskie Ambasada Kreatywności i Zapach Kawy oraz Nata z Libiąża. Wymienione lokale w swojej ofercie mają darmową wodę kranową.

Serwowanie darmowej wody w restauracjach to nie koniec akcji

Powyżej wspomniane restauracje wyróżniają się pozytywnie także na inne sposoby. W Zapach Kawy używane są papierowe słomki i ekologiczne kubki. W Ambasadzie Kreatywności można przyjść nawet z własnym kubkiem. O włączeniu się do tej ostatniej akcji zdecydował nie tylko aspekt ekologiczny, ale także chęć stworzenia miejsca ogólnie przyjaznego dla każdego. – Każdy, kto będzie chciał i potrzebował może liczyć u nas na szklankę wody – oznajmił Grzegorz Olszowik z Ambasady Kreatywności. Oczywiście takie akcje to tylko drobnostki, które na razie traktuje się raczej jako symbole niż działania mające realne ekologicznie znaczenie. W myśl zasady… kubek po kubeczku.

Chrzanowskie wodociągi w zamian za przyłączenie się do akcji zapewniają darmowe badania laboratoryjne próbek wody. Przystąpić do niej może każdy lokal gastronomiczny z Chrzanowa, Trzebini i Libiąża, czyli miejscowości, do których RPWiK dostarcza wodę.