Trzydzieści sześć procent energii słonecznej USA wygenerowano w przydomowych instalacjach PV

Jak podaje agencja Bloomberg, do 2025 roku produkcja energii elektrycznej o wartości ponad 2 miliardów dolarów będzie realizowana w ramach małych elektrowni słonecznych w postaci przydomowych i przyzakładowych instalacji fotowoltaicznych. Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) poinformowała, ze w samym 2016 roku 36 procent energii słonecznej w USA zostało wygenerowane z pomocą niewielkich, przydomowych instalacji fotowoltaicznych. Według IEA kategorię małych instalacji słonecznych tworzą elektrownie generujące do 1 MW mocy.

Szacuje się, że na całym świecie niewielkie elektrownie słoneczne będą stopniowo wypierać tradycyjne instalacje fotowoltaiczne. W 2016 roku w USA udział przydomowych systemów na rynku fotowoltaicznym wzrósł o 52 procent.

W krajach takich jak Stany Zjednoczone, które odnotowują stały przyrost popytu na energię elektryczną, wzrost produkcji energii rozproszonej odbywa się poprzez sprzedaż generatorów na rynkach hurtowych oraz regionalnych.

Z kolei Australia jest idealnym przykładem państwa dążącego do intensywnej dywersyfikacji źródeł energii elektrycznej. Do 2040 roku około 45 procent generowanej mocy będzie pochodziło z odnawialnych źródeł energii, tj. z elektrowni słonecznych i wiatrowych instalowanych wraz z magazynami energii.

Więcej informacji w raporcie Bloomberga: New Energy Outlook 2017.

Źródła: RenewEconomy, Bloomberg, IEA

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Tesla z bazą danych w chmurze

Następny artykuł

Wiodąca grupa zaprzeczających zmianom klimatycznym na świecie przyznała się do używania fałszywych danych

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,