Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

TVN instaluje prawie 100 paneli fotowoltaicznych. Zasilą anteny i transmisje telewizyjne

TVN instaluje prawie 100 paneli fotowoltaicznych

TVN instaluje prawie 100 paneli fotowoltaicznych. Zasilą anteny i transmisje telewizyjne

TVN instaluje prawie 100 paneli fotowoltaicznych na dachach swoich budynków, co umożliwi wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii do zasilania anten telewizyjnych. 

Reklama

TVN instaluje prawie 100 paneli fotowoltaicznych

Panele w dwóch obiektach TVN-u zapewnią łącznie 35,5 kW mocy. Zainstalowanie 96 paneli pozwoli na zredukowanie dwutlenku węgla emitowanego do atmosfery prawie o 30 ton rocznie, czyli tyle ile jest w stanie pochłonąć 4300 drzew. TVN twierdzi, że chce rozwijać się w kierunku większego pozyskiwania i wykorzystywania zielonej energii w przyszłości.

Pierwsze moduły fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachu obiektu Grupy TVN już w czerwcu 2022 roku. Siedemdziesiąt sztuk – o mocy 370 W każdy – pojawi się na budynku przy ul. Augustówka 3 w Warszawie, gdzie znajduje się hub technologiczny spółki. Instalacja, która znajdzie się na dachu wyprodukuje prawie 26 kW energii, co pozwoli na redukcję emisji dwutlenku węgla o 21,6 ton rocznie.

Kolejne panele pojawią się na przełomie sierpnia i września tego roku w budynku Grupy przy ul. Powsińskiej 4 w Warszawie. Na górze obiektu umieszczonych zostanie 26 sztuk paneli fotowoltaicznych. Ilość energii, którą wyprodukują one przez rok wynosi 9,6 kW, a ich działanie przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2 o 8,2 tony.

TVN inwestuje w fotowoltaikę

Przyjmując, że na jednym hektarze lasu rośnie ok. 700 średniej wielkości drzew, a każde z nich absorbuje z atmosfery od 6 do 7 kilogramów dwutlenku węgla rocznie, dzięki zielonej energii wyprodukowanej przez 96 paneli fotowoltaicznych, które montuje na dwóch pierwszych budynkach Grupa TVN do atmosfery nie wyemitowana zostanie taka ilość CO2, którą co roku pochłania areał ok. 6 hektarów lasu.

– (…) Rozpoczęliśmy pilotażowy program montowania paneli fotowoltaicznych na naszych dwóch budynkach z zapleczem technologicznym, tj. m.in. z naszymi antenami. Podobnie jak w każdym obszarze biznesu, tak i w podejmowanych działaniach prośrodowiskowych staramy się poszukiwać nowoczesnych, innowacyjnych i przyszłościowych rozwiązań.

Montaż paneli fotowoltaicznych pozwoli nam na realizację transmisji antenowych wprost ze źródeł odnawialnych. Jest to kierunek, który na pewno będziemy rozwijać w przyszłośc
i – powiedział Krzysztof Kozłowski, CTO Grupy TVN.

TVN przekonuje, że zrównoważony rozwój jest istotną częścią działań grupy. Wśród działań proekologicznych podjętych wcześniej przez Grupę TVN wymienić można m.in. akcje sadzenia drzew czy umieszczenie uli na dachu siedziby głównej firmy w Warszawie. 

źródło: inf. prasowe zdj. główne – commons.wikimedia.org

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.