Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Czysta energia w ofercie Polsatu. OZE i wodór obok telewizji i Internetu

Polsat

Czysta energia w ofercie Polsatu. OZE i wodór obok telewizji i Internetu

Grupa Polsat Plus inwestuje w produkcję energii słonecznej i wiatrowej, a także biomasy i zielonego wodoru. Czysta energia w ofercie Polsatu dołączy do takich usług jak Internet, telefon czy telewizja. W co dokładnie zainwestuje Polsat?

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Czysta energia w ofercie Polsatu

W grudniu 2021 roku Grupa Polsat Plus ogłosiła Strategię 2023+, która rozszerzyła dotychczasową działalność firmy o nowy obszar. Czysta energia w ofercie Polsatu ma przynieść nie tylko nowe przychody, ale także realne społeczne korzyści, m.in. dzięki istotnej redukcji emisji gazów cieplarnianych.

– Polska stoi przed gigantycznym wyzwaniem transformacji energetycznej. Wciąż około 70% energii w naszym kraju produkowane jest z węgla, co niesie ze sobą ogromne koszty społeczne. W związku z tym stawiamy sobie ambitne wyzwanie – obok takich usług codziennego użytku jak telefon, Internet czy telewizja chcemy dostarczać Polakom tanią i czystą energię. Dlatego została ona jednym z trzech filarów ogłoszonej przez nas Strategii 2023+mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, Grupa Polsat Plus.

Tania i czysta energia jest kolejnym produktem, który idealnie wpisuje się w strategię multiplay Grupy Polsat Plus. 

Nowa strategia Polsatu

Założeniem multiplay, nowej strategii Polsatu, jest dostarczanie wszystkich niezbędnych usług dla domu. Zielona energia ma iść w parze z Internetem, telefonią oraz telewizją.

– Rozwinięciem naszej strategii multiplay są inwestycje w czystą energię i zielony wodór. Postawiliśmy sobie ambitny cel zbudowania 1000 MW mocy produkcyjnej czystej nisko- i zeroemisyjnej energii. Będziemy ją w szczególności produkować ze słońca, wiatru, biomasy, jak również z termicznej obróbki odpadów. 

Jednocześnie zaczynamy rozwijać pełny łańcuch wartości zielonego wodoru. Będziemy produkować wodór z czystej energii, przewozić go, magazynować, dystrybuować, a jednocześnie tworzyć produkty dla użytkownika końcowego. Zbudowaliśmy już prototyp autobusu wodorowego, który jest w trakcie homologacji, i przygotowujemy budowę fabryki autobusów. W efekcie tych działań przyczynimy się do obniżenia emisji CO2 w polskiej gospodarce aż o ponad 2 mln ton rocznie – tłumaczy Maciej Stec, Wiceprezes Zarządu ds. Strategii Cyfrowego Polsatu.

Grupa Polsat uruchomiła już wraz z ZE PAK największą w Polsce elektrownię słoneczną Brudzew o mocy 70 MWp, która już intensywnie działa i zasila m.in. sieć telekomunikacyjną, na której świadczone są usługi Plusa. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz artykuł:

źródło: grupapolsatplus.pl/pl/biuro-prasowe

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.