Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polsat Zygmunta Solorza będzie sprzedawał fotowoltaikę

Organiczne ogniwa fotowoltaiczne alternatywą dla ogniw krzemowych

Polsat Zygmunta Solorza będzie sprzedawał fotowoltaikę

Po przejęciu firmy Alledo, Polsat wchodzi w rynek mikroinstalacji. Wkrótce w salonach Cyfrowego Polsatu i Plusa będzie możliwy zakup paneli fotowoltaicznych. Montażem zajmą się pracownicy zespołu elektrowni węglowych ZE PAK. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Polsat przejmuje Alledo

O sprawie pisze portal wysokienapiecie.pl. W styczniu Cyfrowy Polsat stając się większościowym udziałowcem, przejął firmę Alledo, która specjalizuje się w oświetleniu i fotowoltaice. Jej nowym wiceprezesem został Krzysztof Dziaduszyński, dotychczasowy doradca prezesa w kontrolowanym przez Solorza Zespole Elektrowni Pątnów Adamów Konin.

Górnicy zostaną instalatorami PV

Wspomniany zespół elektrowni ze wschodniej Wielkopolski opiera swoją działalność głównie o produkcję energii z węgla brunatnego, choć od około 2,5 roku stopniowo przechodzi zieloną transformację. Wiąże się to ze zmianami kadrowymi: zmniejszenie ilości zatrudnionych górników w kopalniach oraz obsługi bloków węglowych. Władze ZE PAK liczą na przekwalifikowanie części pracowników, którzy dzięki nowej ofercie zaczną zajmować się montażem mikroinstalacji.

Na pewno do kilkuset osób zostanie skierowana propozycja wzięcia udziału w programie pozyskania nowych kwalifikacji zawodowych związanych z montażem i konserwacja instalacji PV mówi Piotr Woźny, były prezes NOFŚiGW, obecnie przewodniczący rady nadzorczej ZE PAK. Uruchomienie aktywności związanej ze sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych przez Grupę Polsat stwarza znakomitą okazję do zaoferowania części pracowników grupy ZE PAK atrakcyjnej oferty przekwalifikowania zawodowego i rozwoju zawodowego w sektorze zielonej energii.

Marka dla fotowoltaiki od Polsatu

Polsat będzie sprzedawał fotowoltaikę pod szyldem nowej marki – Esoleo, zależnej od Alledo. 

W ofercie ma znaleźć się 5 zestawów mocowych dla klientów indywidualnych. Grupa liczy, że z ich nowych usług skorzystają obecni klienci Cyfrowego Polsatu i Plusa.

Źródło: wysokienapiecie.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.