Tysiące tesli z usterkami układu hamulcowego

Tesla

Tesla, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek samochodów elektrycznych na świecie wezwała 53 tys. użytkowników modeli S i X do serwisu celem usunięcia usterki układu hamulcowego. Akcja serwisowa dotyczy modeli wyprodukowanych od lutego do października 2016 r.

Producent popularnych samochodów zdecydował się na globalną akcję serwisową po audycie, który wykazał, że do nieprawidłowego funkcjonowania elektrycznego układu hamulcowego dochodzi z powodu zamontowania w hamulcach nieprawidłowych elementów wyprodukowanych przez dostawcę zewnętrznego. Według informacji, jakie podaje Tesla, brak danych wskazujących jakoby hamulec postojowy był już przyczyną wypadków i urazów. Oficjalne pisma skierowane do klientów będą zawierały wskazówki oraz instrukcje dotyczące naprawy lub wymiany wadliwych elementów układu hamulcowego.

Akcja serwisowa mająca na celu usunięcie wadliwych podzespołów nie jest pierwszą w historii Tesli. W listopadzie 2015 roku koncern zmuszony był wezwać do serwisów 2,7 tys. modeli X z powodu wadliwego zawiasu w kabinie pasażerskiej.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Ekologiczna sieć ciepłownicza w Potęgowie

Następny artykuł

Stacje Lotos naładują samochody elektryczne

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,