sieć

Ukraina coraz bardziej otwiera się na inwestorów z branży OZE

Sytuacja energetyczna Ukrainy jest nie do pozazdroszczenia. Konflikt z Rosją wpływa na sektor ekonomiczny i energetyczny naszych sąsiadów. Muszą oni szukać nowych rozwiązań, a jednym z nich jest inwestycja przedsiębiorstw w Odnawialne Źródła Energii.

Jednym z poczynionych przez rząd Ukrainy kroków jest dostosowanie się do statutu IRENA (Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej). W tym celu parlament przyjął ustawę opracowaną przez Państwową Agencję ds. Efektywności Energetycznej i Oszczędzania Energii.

Rząd Ukrainy szedł długą drogą, aby przyłączyć się do statutu IRENA. Ustawa nr 2222-VIII, opracowana przez Państwową Agencję ds. Efektywności Energetycznej i Oszczędzania Energii, została ostatnio przyjęta przez parlament i podpisana przez Prezydenta Ukrainy Petra Poroszenko”, powiedział Serhiy Savchuk, szef PAEEOE.

Ukraina, oprócz dostosowania swojego prawa do statutu, postanowiła również stać się członkiem międzynarodowej organizacji, co potwierdził swoim podpisem Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy – Pavlo Klimkin.

Dołączenie do IRENA to duży krok dla Ukrainy. Dzięki niemu nasz wschodni sąsiad będzie mógł starać się o tanie kredyty na rzecz zielonych inwestycji i podejmować współpracę z innymi krajami zrzeszonymi w celu realizacji wspólnych przedsięwzięć w sektorze OZE.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Płoną lasy Amazonii, Rosji i Hiszpanii. To efekt ludzkich działań i suszy

Płonący las deszczowy Amazonii można zaobserwować z kosmosu, rosyjskich torfowisk może się nie dać ugasić, a ogień na Gran Canarii strawił już ponad 10 tys. hektarów obszaru zalesionego oraz łąk. Bilans jest tragiczny. Obserwatorzy wskazują, że w porównaniu z tą samą porą rok temu nastąpił wzrost liczby pożarów o 84%.