1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ulga termomodernizacyjna także dla fotowoltaiki na gruncie

Ulga termomodernizacyjna także dla fotowoltaiki na gruncie

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że ulga termomodernizacyjna obejmuje instalację paneli fotowoltaicznych na przydomowej działce, jeżeli instalacja będzie służyć do zasilania budynku mieszkalnego.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Nowe przepisy nie wykluczają korzystania z ulgi termomodernizacyjnej w przypadku poniesienia wydatków na montaż instalacji na gruncie obok domu, zamiast  na dachu budynku.

Ulga termomodernizacyjna 

Obowiązująca od początku br. ulga zakłada, że podatnik, który jest właścicielem jednorodzinnego budynku mieszkalnego ma prawo do odliczenia od podatku kosztów związanych z nabyciem ogniw fotowoltaicznych wraz z osprzętem, a także montażem instalacji PV. Odliczona kwota nie może przekraczać 53 tys. zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, które zostaną zakończone w okresie kolejnych 3 lat od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.