Ulga termomodernizacyjna także dla fotowoltaiki na gruncie

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że ulga termomodernizacyjna obejmuje instalację paneli fotowoltaicznych na przydomowej działce, jeżeli instalacja będzie służyć do zasilania budynku mieszkalnego.

Nowe przepisy nie wykluczają korzystania z ulgi termomodernizacyjnej w przypadku poniesienia wydatków na montaż instalacji na gruncie obok domu, zamiast  na dachu budynku.

Ulga termomodernizacyjna 

Obowiązująca od początku br. ulga zakłada, że podatnik, który jest właścicielem jednorodzinnego budynku mieszkalnego ma prawo do odliczenia od podatku kosztów związanych z nabyciem ogniw fotowoltaicznych wraz z osprzętem, a także montażem instalacji PV. Odliczona kwota nie może przekraczać 53 tys. zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, które zostaną zakończone w okresie kolejnych 3 lat od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.

4 comments
  1. A co z instalacjami na garażach i budynkach gospodarczych oczywiście zakładanych na potrzeby budynku mieszkalnego??

  2. Polska , jak wiesci niosa , jest krajem niezwykle precyzyjnych opoznien umyslowych . Niech nie dziwi , wiec fakt , ze kolejne ustawy decydenckie tyczace OZE , musza ciagle chodzic po rozum do glowy , w czasach gdy w innych krajach juz o tym zapomniano patrzac na zaoszczedzone pieniadze z tytulu wyprodukowanej energii , ale czy przez szklo powiekszajace…- tego nie wiem . Pozdrawiam . PROF.DR./…/ RES specialist SSG/PV . ECOLOG : JANUSZ NUSIK POWALSKI

  3. Witam, również mnie to interesuje. Nie mam możliwości zainstalowania na dachu budynku mieszkalnego z uwagi na ułożenie dachu, ani na gruncie z uwagi na zacienienie. Jest taka możliwość tylko na dachu garażu (odrębnego budynku) jednak na potrzeby gospodarstwa domowego – czy ulga mi się należy?

  4. Zgodnie z interpretacją może Pan odliczyć taką instalację od ulgi. Polecamy na wszelki wypadek jednak wystąpić po indywidualną interpretację do US.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Niemieckie laboratorium w Hamburgu – katownia dla zwierząt

Organizacja Cruelty Free International ujawniła przerażające nagrania ze zlokalizowanego pod Hamburgiem Laboratorium Farmakologii i Toksykologii, w którym dokonywano makabrycznych testów na zwierzętach. Z przeprowadzanych tam badań mogły korzystać firmy farmaceutyczne, przemysłowe i agrochemiczne na całym świecie.