UNIMOT S.A. inwestuje w elektromobilność

Elektromobilność to współcześnie priorytet dla wielu państw. W Polsce coraz więcej przedsiębiorstw o profilu energetycznym zaczyna się aktywnie angażować w jej rozwój. Doskonałym przykładem są plany  UNIMOT S.A., znaczącego gracza na rynku importerów paliw płynnych.

Trwają aktualnie negocjacje dotyczące nawiązania długofalowej współpracy  UNIMOTU S.A. z jednym ze znaczących operatorów stacji ładowania pojazdów EV – Wanbang Charge Equipment Co. Ltd.

Celem współpracy ma się stać poszerzona gama produktów spółki UNIMOT S.A., w tym możliwość produkowania ładowarek elektrycznych. W planach jest również otwarcie centrum badawczo-rozwojowego.

„Rozwój projektu elektromobilności w Polsce jest w dużej mierze uwarunkowany infrastrukturą, czyli dostępem do stacji zasilania pojazdów elektrycznych”, twierdzi Maciej Szozda, prezes UNIMOTU S.A. „Mając to na uwadze, jak również realizując plan ekspansji marki AVIA na rynku paliwowo-energetycznym, zwróciliśmy się do znanego dostawcy rozwiązań dla pojazdów elektrycznych, czyli firmy Star Charge. Na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy naszymi firmami będziemy negocjować warunki współpracy w zakresie dystrybucji urządzeń SC w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej. Nie ukrywam też, że jesteśmy zainteresowani zakupieniem licencji na oprogramowanie do zarządzania siecią SC i aplikacją mobilną dla użytkowników pojazdów elektrycznych”, wyjaśnia.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Pomorze wesprze finansowo projekt międzynarodowej ścieżki rowerowej

Następny artykuł

Goodyear prezentuje zielone opony

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,