Ursus z umową na dostarczenie autobusów do Warszawy!

Ursus z umową na dostarczenie autobusów do Warszawy!

Pół roku temu Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie poszukiwały dostawcy dziesięciu autobusów elektrycznych. 15 listopada poszukiwania te zostały uwieńczone podpisaniem umowy pomiędzy MZA a konsorcjum utworzonym przez Ursus S.A. AMZ Kutno i Ursus Bus. Nie jest to pierwszy taki zakup MZA, gdyż po Warszawie jeździ już dziesięć elektrobusów Solarisa. Wartość podpisanej umowy to niemalże 25 milionów złotych.

Zakup kolejnych autobusów elektrycznych przez MZA jest częścią dużego programu wprowadzania do swojej floty elektrycznych pojazdów. Jak planuje stołeczny przewoźnik, do 2020 roku takich autobusów w jego flocie ma być 136. „Budujemy ekologiczny transport i sukcesywnie zastępujemy auta spalinowe pojazdami niskoemisyjnymi. Po ulicach Warszawy kursują już hybrydy, autobusy gazowe i elektryczne, co przynosi wymierne korzyści  pasażerom i środowisku naturalnemu. A w przyszłym roku dołączy do nich dziesięć elektryków wyposażonych w podwójny system ładowania” komentowała podpisanie umowy Renata Kaznowska, zastępczyni Prezydenta m.st. Warszawy.

To co wyróżnia najnowszy przetarg to tzw. podwójny system ładowania. Oznacza to, że autobusy mają być wyposażone w rozkładane pantografy, dla ułatwienia ładowania w zajezdni. Oprócz tego pojazdy mają być wyposażone w klimatyzację, systemy informacji elektronicznej – zewnętrzne i wewnętrzne – monitoring oraz udogodnieni dla osób niepełnosprawnych. Autobusy mają być dostarczone w ciągu 245 dni od podpisania umowy, co znaczy, że wyjadą w trasę latem przyszłego roku.

MZA dysponuje sporą flotą ekologicznych pojazdów. Oprócz 10 autobusów elektrycznych po Warszawie jeździ także 35 gazowych Solbusów i 4 pojazdy hybrydowe, wyprodukowane przez Solarisa.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.