Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Użądlenie zmieniło jej życie. Dziś zachęca do ochrony pszczół

Użądlenie zmieniło jej życie. Dziś zachęca do ochrony pszczół

Sarah Red-Laird jest założycielką i dyrektorką organizacji Bee Girl, która zajmuje się edukacją i ochroną pszczół. Już jako dziecko fascynowała się tymi owadami. Jak sama wspomina jej historia z pszczołami rozpoczęła się od … użądlenia.

swiat oze cfs wrze 420x250 1swiat oze cfs wrze 925x200 1
Reklama

Użądlenie i obserwowanie pracy pszczelarzy

To niezbyt przyjemne zdarzenie nie zniechęciło Sarah do poznawania pszczół. Od małego obserwowała  jak pszczelarze w jej okolicy zbierają miód. Szybko pokochała ten widok i postanowiła, że w tym kierunku obierze swoją edukację.

W latach 2008-2010 studiowała Wilderness Studies; Community Collaboration and Environmental na Uniwersytecie w Montanie. Ten okres zwieńczyła pracą naukową o … pszczelarstwie, którego się także sama nauczyła.

W 2010 roku Sarah Red-Laird założyła organizację non-profit „Bee Girl” w Aschland, w stanie Oregon . Jej misją jest zarówno ochrona pszczół, ich siedlisk, jak i edukacja najmłodszych o pożyteczności tych owadów.

Uczy dzieci i chroni pszczoły

Co roku „Bee Girl” organizuje warsztaty „Kids and Bees” (pol. dzieciaki i pszczoły). Celem tego wydarzenia  jest przepracowanie naturalnego strachu przed użądleniem i zamiana go w ciekawość o tych latających stworzeniach.

– Pszczelarze bardzo potrzebują rozmawiać z dziećmi i wzbudzać w nich zainteresowanie pszczołami —  mówi Sarah Red-Laird.

W pierwszych latach funkcjonowania „Bee Girl” Sarah uczyła chętnych pszczelarstwa. Jednak aktualnie działaw innych obszarach na terenie Stanów Zjednoczonych.Regularnie pojawia się na wydarzeniach związanych z rolnictwem, pszczelarstwem i ochroną środowiska. Często zabiera głos w sprawie edukacji dzieci na temat pszczół i ochrony siedlisk tych owadów.

W zgodzie z naturą

Sarah i jej organizacja pracują nad zapewnieniem pszczołom możliwie jak najlepszych warunków do funkcjonowania. Projekt  „Regenerative Bee Pasture” ma podsuwać pszczelarzom niedrogie i ekologiczne pomysły na tworzenie korzystnych warunków dla rozowju owadów, które dają miód.

Organizacja „Bee Girl” od początku swojego funkcjonowania zwracała także uwagę na tzw. pszczoły miejskie. Dzięki żmudnym działaniom, w 2012 roku władze Ashland pozwoliły na prowadzenie siedlisk tych owadów w granicach miasta.

Źródło: beekeep.info, beegirl.org

Fot. beegirl.org, Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.