Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Vestas będzie remontował farmy wiatrowe w Niemczech

Vestas

Vestas będzie remontował farmy wiatrowe w Niemczech

Jak informuje portal renews.biz Vestas wygrał przetarg na renowację 26 MW farmy wiatrowej w niemieckim Szlezwiku-Holsztynie. Deweloperem i operatorem farmy jest Bürger-Windpark Lübke-Koog Nord będący własnością mieszkańców gminy Friedrich-Wilhelm-Lübke-Koog. Farma znajduje się na terenie tej gminy, blisko Morza Północnego.

B1
Reklama

Obecnie na farmie zainstalowanych jest 13 turbin V80-2MW o mocy 2 MW każda. Vestas informuje, że zamierza wymienić je na dziewięć turbin V117-3,45MW o mocy wynoszącej 3,45 MW.

Reklama

W ramach umowy zakontraktowano także 20 letnią opiekę i serwis nad zainstalowanymi turbinami. Jak wynika z umowy z Vestasem instalacja nowych elementów zaplanowana jest na trzeci kwartał roku 2017.

„Elektrownie wiatrowe w gminie są ważnym wkładem w jej budżet, dzięki generacji ulg podatkowych i możliwości pobierania dotacji, a także wspierają lokalną kulturę i poprawiają jakość interakcji społecznych w gminie” komentował menedżer dewelopera Arne Möbest.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.