Vestas bardzo dobrze rozpoczął rok 2017

elektrownia wiatrowa

Duński producent turbin wiatrowych, firma Vestas, zwiększyła sprzedaż i zyski w pierwszym kwartale bieżącego roku, jak wynika z opublikowanego raportu. Daje to firmie „bardzo dobry start w 2017 rok”.

Przychody Vestasa osiągnęły w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku wartość 1,886 miliarda euro. To o 29% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Zyski w tym samym czasie wzrosły z 35 milionów euro do 160 milionów.

Procentowy zysk operacyjny firmy wzrósł do wartości 11,2% przychodów. W pierwszym kwartale roku 2016 wynosił on 5,8%. W tym kwartale zamówiono 2049 MW nowych mocy. Wartość zamówień kształtuje się na poziomie 9 miliardów euro plus dodatkowe przychody na poziomie 11 miliardów z serwisu tych instalacji.

Jak komentuje prezes firmy, Anders Rinevad (na zdjęciu): Vestas zaliczył bardzo solidny kwartał, co powinno dać dobry start w rok 2017. (…) Jestem bardzo zadowolony z wyników za pierwszy kwartał (…). Czeka nas jeszcze sporo ciężkiej pracy, aby pozostać na tym poziomie do końca roku 2017.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Wyniki BOŚ za I kwartał – 20 milionów zysku

Następny artykuł

Częstochowa wycofuje autobusy hybrydowe z eksploatacji

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,