Vestas zaopatrzy farmę Flat Top 1 w Texasie

Vestas zaopatrzy farmę Flat Top 1 w Texasie

Vestas wygrał kontrakt na dostawę turbin o łącznej mocy 200 MW dla farmy wiatrowej Flat Top 1 w Texasie. Dostawy mają się rozpocząć w czwartym kwartale 2017 r., a uruchomienie planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku.

Elementy turbin zostaną wyprodukowane w fabrykach Vestas Colorado. Kontrakt obejmuje dostawę, uruchomienie oraz 10-letnią świadczenie usług z zakresu utrzymania technicznego.

Projekt finansowany jest przez Santander i Royal Bank of Canada, które przeznaczyły na sfinalizowanie przedsięwzięcia pożyczkę w kwocie 287 mln dolarów. Kolejne środki w kwocie 221 mln dolarów pochodzą z oddziałów Berkshire Hathaway Energy i Citi.

Vestas Wind Systems to duński producent, sprzedawca, instalator i serwisant turbin wiatrowych. Jest jednym z największych wytwórców turbin wiatrowych na świecie. Przedsiębiorstwo ma swoje oddziały w Danii, Niemczech, Indiach, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii, Australii, Chinach i Stanach Zjednoczonych i zatrudnia ponad 20 tysięcy pracowników na całym świecie.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.