VL Offshore prezentuje nowe pływające podstawy dla morskich wiatraków

Polski potencjał offshore

Amerykańska firma VL Offshore (VLO) z Houston zaprezentowała w zeszłym tygodniu nowe, pływające podstawy dla morskich instalacji wiatrowych pod nazwą Y-Wind.

Jak informuje firma, dotychczasowe bariery cenowe i technologiczne ograniczały wykorzystanie tego rodzaju pływaków jako bazy dla wiatraków w instalacjach off-shore. Zaprezentowana przez firmę podstawa ma umożliwić pokonanie obu tych przeszkód.

VLO wymienia szereg zalet nowych podstaw Y-Wind. Należą do nich między innymi prostota konstrukcji i cumowania instalacji na morzu, co przekłada się na niskie koszty zakupu i instalacji takiej podstawy. System wykorzystuje dedykowany układ tłumienia ruchu, który nie wykorzystuje aktywnego balastowania konstrukcji.

Y-Wind zaprojektowany został do zastosowania na wodach o głębokości do 1000 metrów. Można na nim zainstalować turbiny wiatrowe o mocy 3 MW i więcej.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Siemens Gamesa chce wystawić pamiątkową turbinę w Hull

Następny artykuł

Raport „Energetyka cieplna w liczbach – 2016” już dostępny

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,
  • numizmatyka
  • numizmatyczny rynek podbija właśnie kolejna odsłona bestsellerowej serii monet zdobionych aplikacją ze szkła murano na czwartej monecie z tej