Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Volkswagen chce wprowadzić w Berlinie możliwość współdzielenia aut elektrycznych od 2019 roku

Volkswagen plans to eventually use its next-generation I.D. range of cars in its Berlin all-electric car-sharing scheme.It prese

Volkswagen chce wprowadzić w Berlinie możliwość współdzielenia aut elektrycznych od 2019 roku

Niemiecki gigant motoryzacyjny, firma Volkswagen, poinformowała, iż planuje w przyszłym roku w Berlinie wdrożyć usługę umożliwiającą współdzielenie aut elektrycznych. Spółka ma nadzieję, że pomoże to we wprowadzeniu nowych modeli elektryków na szybko rozwijający się rynek.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Usługa „We Share!” ma ruszyć w drugim kwartale 2019 roku. W ramach tego przedsięwzięcia udostępnione zostanie półtora tysiąca elektrycznych golfów oraz pięćset mniejszych samochodów e-up!, które do floty zostaną dodane później. Auta mają być stopniowo wymieniane na samochody kolejnej generacji z rodziny VW I.D., jak tylko pojazdy te zostaną wprowadzone na rynek.

Usługa ma dołączyć do grona innych usług wynajmu w Berlinie, które działają na podobnej zasadzie. Rezerwacja pojazdu odbywa się poprzez telefon komórkowy, a po skończonej jeździe auto można pozostawić na jednym z wyznaczonych parkingów.

Firma przewiduje, że sektor ten będzie rósł z prędkością około piętnastu procent rocznie. Planowana jest ekspansja na inne miasta w Niemczech, a także w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (do roku 2020).

Firma napotkać może jednak sporą konkurencję w postaci BMW i Daimlera, które połączyły swoje siły w marcu tego roku, łącząc w jedną swoje aplikacje Car2Go oraz DriveNow. Przedsiębiorstwa te planują dostarczać niebawem cały pakiet usług komunikacyjnych – od wynajmu aut, poprzez możliwość wezwania taksówki czy znalezienia i opłacenia parkingu. Już teraz w ich ofercie znajduje się dwadzieścia tysięcy aut do wynajęcia w trzydziestu jeden miastach. Ponad cztery miliony użytkowników zarejestrowało się w ich aplikacji.

Volkswagen także ma ambitne plany. Chce zintegrować system z autobusami elektrycznymi, które będą miały „wirtualne przystanki” na żądanie. Obecnie rozwiązanie to testowane jest w Hamburgu. Cała „cyfrowa ofensywa” VW do 2025 roku ma kosztować firmę około trzech i pół miliarda euro.

 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.