Volkswagen dostawcą zielonej energii od 2020 roku

Niemiecki koncern samochodowy Volkswagen założył niezależną spółkę Elli Group GmbH, która będzie dostawcą zielonej energii. To kolejny krok we wdrażaniu ekologicznych rozwiązań i upowszechnianiu technologii elektrycznych. Takie działania mają jednocześnie ocieplić wizerunek potentata, za którym wciąż ciągnie się afera związana z emisją spalin.

Według szacunków wprowadzenie usług Elli Group GmbH nastąpi w przyszłym roku. Ma to się zbiec z wypuszczeniem na rynek nowej rodziny pojazdów Volkswagen I.D. Do 2020 roku Volkswagen planuje uruchomić kilka tysięcy stacji ładowania.

Co zapewni nowa spółka Volkswagena?

Nowa spółka z siedzibą w Berlinie zaoferuje usługi związane z ładowaniem pojazdów elektrycznych w domu oraz w miejscach publicznych. Mają obejmować stacje ładujące, ładowarki naścienne, rozwiązania taryfowe oraz oprogramowanie związane z zarządzaniem energią. Thorsten Nicklaß, nowy szef spółki, zapewnił, że klienci otrzymają energię wolną od dwutlenku węgla, pochodzącą jedynie z odnawialnych źródeł energii (z certyfikatem TÜV). „Naszą misją jest wyprowadzenie e-mobilności z niszy i uczynienie z niej głównego nurtu” – dodał. W ofercie Volkswagena znajdują się dwie ładowarki. Podstawowa wersja o mocy 11kW umożliwi naładowanie pojazdu elektrycznego prądem zmiennym w ciągu pięciu–ośmiu godzin. Druga, działająca w trybie prądu zmiennego, będzie miała moc 22kW i zapewni dwukierunkowy przepływ energii. Dzięki niej baterie będą mogły gromadzić nadwyżki energii.

Infrastruktura głównym problemem sprzedażowym pojazdów elektrycznych

Volkswagen nie po raz pierwszy pokazuje, że zamierza mocno inwestować w technologię pojazdów elektrycznych. Założenie spółki Elli, oferującej usługi ładowania, ma pośrednio wpłynąć na atrakcyjność ekologicznych aut. Brak dobrze rozbudowanej infrastruktury to obecnie jeden z największych problemów we wdrażaniu elektromobilności. Pomimo prężnego rozwoju w tym kierunku koncern wciąż zmaga się z efektami sfałszowania w 2015 roku laboratoryjnych testów emisji spalin w USA i EU.

źródło: pv-magazine.com

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.