Volkswagen potwierdza – pojawi się elektryczny mikrobus

Od lat Volkswagen zwodzi swoich klientów zapowiedziami ożywienia swojego legendarnego mikrobusa, popularnego ogórka. Jakiś czas temu producent samochodów informował, że rozważa wprowadzenie podobnego auta do swojej oferty. W tym roku zaprezentowano koncepcje I.D. Buzz. Jest to w pełni elektryczny mikrobus, zaprojektowany w nawiązaniu właśnie do WV Transportera, zwanego popularnie ogórkiem.

Niemiecki producent aut potwierdził, że auto zaprezentowane niedawno na obrazkach koncepcyjnych trafi rzeczywiście do produkcji. Jak zapewnia Volkswagen, elektryczny mikrobus oficjalnie pojawi się w ofercie firmy w roku 2022. W ten sposób firma potwierdziła wcześniejsze plotki, jakie docierały do zainteresowanych.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Przedstawiciel Volkswagena ogłosił tę informację na targach w Pebble Beach w Monterey w Kalifornii. – Po prezentacji koncepcji na targach w Detroit i Genewie otrzymywaliśmy wiele listów i e-maili od potencjalnych klientów, którzy prosili, abyśmy zbudowali takie auto – skomentował Herbert Diess, CEO firmy.

Miejsce na potwierdzenie informacji o produkcji nie zostało wybrane przypadkowo. Jak informował Diess: Mikrobus ten ma ogromną więź z Kalifornijskim stylem. Teraz powraca prezentowany właśnie tutaj w nowej, elektrycznej wersji – skomentował CEO.

Jakkolwiek na pojawienie się samochodu na rynku musimy poczekać jeszcze pięć lat, to już teraz Volkswagen poinformował, że auto z pewnością będzie wyposażone w pełni elektryczny napęd. Akumulatory samochodu będą schowane w jego podłodze, co pozwoli uzyskać bardzo dużą przestrzeń w samym pojeździe. Pomimo niewielkich wymiarów, następca ogórka ma oferować bardzo przestronne wnętrze.

“Pojazd ten z zewnątrz przypomina niewielki, rodzinny miejski van, ale w środku oferuje przestrzeń, dostępną w ogromnym SUVie” – czytamy na temat pojazdu.

Dodatkowo firma podała, że pojazd produkowany ma być także w wersji towarowej, nazwanej cargo. I.D. Buzz w tej wersji idealnie sprawdzi się jako miejski pojazd dostawczy, dzięki ekologicznemu i oszczędnemu napędowi elektrycznemu.

Mikrobus ma także mieć opcję na wyposażenie w system autonomicznego sterowania trzeciego poziomu, co pozwoli mu samodzielnie pokonywać wiele dróg.

Nie wiadomo kiedy zostanie zaprezentowana ostateczna wersja mikrobusu I.D. Buzz, ale z pewnością warto na niego czekać. Nie będzie to pierwszy dalekozasięgowy pojazd tego producenta. Rok szybciej niż mikrobus w ofercie VW pojawić się ma hatchback z linii I.D. Firma pracuje także nad I.D. Crozz – elektrycznym SUVem, jednakże nie są znane jeszcze żadne detale dotyczące tego pojazdu.