Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

VoloCity – powietrzna, elektromobilna taksówka

volo

VoloCity – powietrzna, elektromobilna taksówka

Fani podniebnego transportu wkrótce będą mogli doświadczyć zapierającej dech w piersiach przygody. Zamiast przemierzania dróg zakorkowanymi ulicami, Volocopter proponuje przemieszczanie się elektrycznym helikopterem-taksówką.

Reklama

Helikoptery VoloCity torują drogę do nowej ery mobilności. Jak twierdzi Volocopter – rewolucja elektormobilności już się rozpoczęła. Niemiecka firma podkreśla, że jej zadaniem jest stworzenie nowoczesnego holistycznego ekosystemu mobilności powietrznej w mieście. 

Aplikacja i mapy pozwolą bezproblemowo nawigować i rezerwować powietrzną taksówkę. W pierwszej kolejności pasażerowie będą mogli korzystać z usług taksówek, a  w przyszłości będą mogli doświadczyć tej formy mobilności z pierwszej ręki.

urbanMobility large 1
Źródło: volocopter

To nie dron, to taksówka!

Niemiecki Volocopter jest firmą specjalizującą się w projektowaniu i produkcji elektrycznych śmigłowców wielosilnikowych. Doświadczanie miasta „z góry” skłoniło producenta do stworzenia publicznego środka komunikacji. Elektryczny VoloCity został stworzony na potrzeby wysokich standardów European Aviation Safety Agency (EASA) oraz wymagań klientów. 

Liczne testy doprowadziły do powstania niezwykle cichego, bezpiecznego i innowacyjnego helikoptera, który będzie pionierem wśród podniebnych, miejskich środków transportu. Od 2022 Volocopter chce uczynić branżę lotniczą integralną częścią transportu i życia miejskiego. Rewolucja elektromobilności jest związana z planowaną transformacją energetyczną, dlatego przekształcenie form miejskich transportów jest niezwykle istotnym elementem w tej przemianie.

Rf9QMwHzAsCL3q MDXH2QkO7bvIw rde0nGiSXpe7yCcHK 3ufbdg2UgMY9oBhvKfkQRtHAioU yvc rnnmA AO9TwLVB1lJMtE4nhM6DjzXYsL9jOXqou8wyrSwtlnnLzLMkeOM
Źródło: volocopter.com

Certyfikowane taksówki mają przemierzać nad miastami, aby przewozić swoich pasażerów w ciszy, mają też podróżować dużo szybciej, niż za pośrednictwem transportu drogowego oraz, co niezwykle ważne – robić to bez emitowania spalin.

Najwyższa jakość

VoloCity zmieści na swoim pokładzie dwie osoby z podręcznym bagażem. Helikopter posiada bezszczotkowy silnik elektryczny (BLDC) zasilany prądem stałym. Oznacza to, że dzięki takiej konstrukcji silnik jest mniej podatny na awarie i nie zużywa się tak szybko jak elementy z wykorzystaniem szczotek. VoloCity posiada 9 zestawów akumulatorów, które zapewniają cichy i zeroemisyjny lot. Wymiana baterii w taksówce zajmuje tylko 5 minut. 

Volocopter jest dumny ze swojego projektu. Po ponad 1000 lotów testowych i prawie dziesięciu latach testów Volocity osiągnął status jednej z najbardziej rozwiniętych i najbezpieczniejszych taksówek lotniczych na świecie. Wspólnie z Fraport AG, operatorem Portu Lotniczego we Frankfurcie, oraz Niemiecką Kontrolą Ruchu Lotniczego (DFS), Volocopter pracuje nad tym, aby włączyć taksówki powietrzne do codziennego transportu. 

Źródło: volocopter.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.