Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Volvo i Samsung opracują ogniwa dla zeroemisyjnych ciężarówek

Volvo i Samsung opracują ogniwa dla zeroemisyjnych ciężarówek

Volvo Group i Samsung SDI wspólnie opracują akumulatory do układów napędowych o zerowej emisji przeznaczone do montażu w pojazdach użytkowych i autach ciężarowych. 

Reklama

Umowa o współpracy zakłada opracowywanie zestawów akumulatorów specjalnie do zastosowania w samochodach ciężarowych Volvo Group. Samsung SDI będzie dostarczać ogniwa i moduły akumulatorów. Volvo Group wykorzysta technologię akumulatorów Samsung SDI również w działach produkcyjnych Volvo Group.

– Grupa Volvo jest jednym z największych na świecie producentów pojazdów użytkowych. Dzięki elektromobilności rosnące potrzeby w zakresie transportu będą realizowane w bardziej ekologiczny i cichszy sposób, co otwiera nowe możliwości dla naszych klientów i całego społeczeństwa. Sojusz z Samsung SDI jest kolejnym ważnym krokiem w naszej drodze do zaoferowania najbardziej zrównoważonego systemu transportowego – powiedział Martin Lundstedt, prezes i dyrektor generalny Volvo Group.

– Zawarcie strategicznego sojuszu z Grupą Volvo jest dla Samsung SDI ogromnym przywilejem. Jesteśmy przekonani, że ten sojusz zapewni doskonałą ofertę w zakresie energii, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju dla sektora pojazdów użytkowych i nie tylko – skomentował Young-Hyun Jun, dyrektor generalny Samsung SDI.

Przypomnijmy, niedawno grupa Volvo zaprezentowała Volvo FL Electric, 16-tonową ciężarówkę zero emisyjną, a także śmieciarkę elektryczną oraz koncepcję autonomicznego samochodu ciężarowego.

Elektryczne „wózki” Volvo

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.