Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Volvo prezentuje pierwszą wyłącznie elektryczną ciężarówkę swojej produkcji

Volvo prezentuje pierwszą wyłącznie elektryczną ciężarówkę swojej produkcji

Volvo wprowadza na rynek swój pierwszy w historii model samochodu ciężarowego opracowany wyłącznie z napędem elektrycznym. Dzięki możliwości przewozu dużych ładunków i doskonałej widoczności dla kierowcy, FM Low Entry to elektryczny samochód ciężarowy zoptymalizowany pod kątem bezpiecznej i wydajnej jazdy w obszarach miejskich.

BANER MOBILEB1
Reklama

Ponieważ coraz więcej miast dąży do poprawy swojego środowiska poprzez obniżenie poziomu emisji, szybko rośnie popyt na ciężarówki o zerowej emisji spalin, które mogą spełnić nowe wymagania.

Najnowszy model uzupełniający gamę elektrycznych pojazdów ciężarowych Volvo Trucks – Volvo FM Low Entry – to samochód ciężarowy opracowany specjalnie do realizacji różnorodnych zadań transportowych na obszarach miejskich. To także pierwszy model opracowany przez Volvo, który dostępny jest wyłącznie z napędem elektrycznym.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

– Ten samochód ciężarowy o zerowej emisji jest doskonałym uzupełnieniem naszej oferty pojazdów elektrycznych, doskonale nadaje się do transportu miejskiego i został zaprojektowany z myślą o kierowcy. Jest mocny, a jednocześnie zachowuje płynność podczas prowadzenia i łatwość manewrowania. Nowe Volvo FM Low Entry doskonale wpisuje się w nasze ambicje rozszerzenia oferty pojazdów elektrycznych, umożliwiając jeszcze większej liczbie klientów zmniejszanie emisji gazów cieplarnianych – wyjaśnia Roger Alm, Prezes Volvo Trucks.

Ciężarówka bazuje na dobrze znanym modelu Volvo FM. Przestronna kabina została obniżona i przesunięta do przodu, a płaska podłoga ułatwia wsiadanie i wysiadanie z niej. Te cechy konstrukcyjne tworzą ergonomiczne, wygodne i wydajne środowisko pracy dla kierowców w ruchliwych lokalizacjach miejskich.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Nowe FM Low Entry będzie początkowo sprzedawane w Europie, w tym w Turcji, a także w Korei Południowej. Rozpoczęcie sprzedaży przypada na pierwszy kwartał 2024 roku, a rozpoczęcie produkcji na drugi kwartał 2024 roku.

Źródło: informacja prasowa – Volvo

Fot. Volvo

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.