W budynku w Zakopanem doszło do zadymienia. Zginęło dwóch mężczyzn

W niedzielny poranek doszło do tragicznego incydentu w jednym z budynków mieszkalnych na Jaszczurówce. Doszło do zadymienia, wezwano straż pożarną. Niestety ofiar wypadku nie udało się uratować.

Tragiczne wieści ze stolicy Tatr

Mimo natychmiastowego przystąpienia do akcji strażaków oraz podjęcia reanimacji  zginęli dwaj mężczyźni w wieku 66 i 70 lat.

Fotowoltaika od Columbus Energy

W budynku na Jaszczurówce, w którym odnaleziono ciała dwóch mężczyzn w wieku 66 i 70 lat z powiatu tatrzańskiego – przekazała policja.

W akcji ratowniczej brali udział strażacy z miejscowej OSP Zakopane – Olcza i JRG Zakopane. Na miejscu zdarzenia pojawiła się również policja i prokuratura.

Ustalanie przyczyn trwa

Ekipie gaszącej udało się znaleźć źródło zadymienia. Był nim elektryczny piecyk, którym dogrzewali się domownicy. Nie wiemy jeszcze, co było bezpośrednią przyczyną – czy zwarcie w instalacji, czy niesprawne urządzenie grzewcze.

Zgon mężczyzn nastąpił najprawdopodobniej w wyniku wysokiej temperatury i trujących gazów, które skumulowały się w mieszkaniu. Okoliczności zdarzenia wskazują bowiem na to, że pożar nie rozprzestrzenił się w dalszych częściach budynku, a jedynie tlił się w pomieszczeniu, gdzie umieszczony był piecyk.

Dokładny przebieg zdarzenia i jego przyczyny poznamy po odbytych oględzinach.

Tatrzańscy policjanci pod nadzorem prokuratora i biegłego z zakresu pożarnictwa będą ustalali jak doszło do tragicznego zdarzenia w budynku na Jaszczurówce – informuje aspirant sztabowy Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Zachowajmy ostrożność!

Zbliża się sezon grzewczy. Upewnijmy się, że nasze instalacje są sprawne, aby nie doszło do tragedii. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega bowiem, że zatrucie tlenkiem węgla to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów zimą. Dobrą decyzją jest też instalacja w domu czujki tlenku węgla. Pamiętajmy, że czad jest gazem bezwonnym, więc często nie ma czasu na szybką reakcję.

Źródło: Tygodnik Podhalański