W Krakowie rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych

Od 18 do 25 sierpnia tego roku w Krakowie potrwa Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych (Kraków International Green Film Festival – KIGFF). Druga edycja wydarzenia odbędzie się na Bulwarze Czerwieńskim.

W trakcie każdego z ośmiu festiwalowych dni będzie można obejrzeć filmy poświęcone szeroko rozumianej tematyce ekologicznej, a także wziąć udział w warsztatach zachęcających do recyklingu i troski o środowisko naturalne.

Tematem pierwszego dnia festiwalu będą zmiany klimatu, drugiego – życiodajna woda. Kolejne dni imprezy będą dotykać zagadnień, takich jak katastrofy ekologiczne, ginące gatunki i dzika przyroda, wszechobecność plastiku na naszej planecie, a także zależności pomiędzy ekologią a hodowlą zwierząt oraz produkcją żywności.

Uczestnicy festiwalu będą mogli wysłuchać prelekcji dotyczących zagrożonych gatunków i posłuchać o korzyściach płynących z picia wody z kranu, a także spróbować wegetariańskich hot-dogów oraz wód mineralnych pochodzących z małopolskich uzdrowisk. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach poświęconych odnawialnym źródłom energii, wyrabianiu świec z wosku pszczelego, a także w inicjatywach związanych z ideą zero waste. Dodatkowo w trakcie festiwalu będzie można obejrzeć wystawę fotografii przygotowaną przez National Geographic.

Ostatni dzień festiwalu to prezentacje filmów laureatów KIGFF 2019. Zwycięskie produkcje będą można również obejrzeć w 10 innych miastach Małopolski: Brzesku, Bochni, Limanowej, Miechowie, Myślenicach, Nowym Sączu, Olkuszu, Rabce, Wieliczce oraz Zakopanem.

Festiwalowi towarzyszy bieg Zielona Piątka – jego uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale wykonane z aluminium pochodzącego z recyklingu. Chętni będą mogli także wziąć udział w wyzwaniu #noplasticweek i spróbować przez tydzień zrezygnować z korzystania z plastiku. Dodatkowo w Miasteczku Festiwalowym będzie funkcjonowała specjalna strefa gastronomiczna wolna od jednorazowego plastiku, a przy tym oferująca posiłki, których wytworzenie charakteryzuje się stosunkowo niskim śladem węglowym.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Polska tonie w korkach

W Polsce na 1000 mieszkańców obecnie przypada aż 600 samochodów, co stanowi duży problem, jeśli chodzi o organizacje ruchu drogowego. Przez ostatnie 25 lat ilość samochodów wzrosła aż trzykrotnie. Państwo nie jest w stanie przystosować infrastruktury drogowej w tak krótkim czasie. – Jesteśmy narodem wyjątkowo zmotoryzowanym – samochodów używamy częściej niż obywatele Europy Zachodniej – mówił w rozmowie z Pap-em dr Bartosz Bartosiewicz.