Xiaomi opatentowało telefon z panelem fotowoltaicznym

Xiaomi zamierza zintegrować smartfon z panelami fotowoltaicznymi umieszczonymi w tylnej części obudowy. Ogniwa umożliwią ładowanie za pomocą energii słonecznej. Firma uzyskała już patent.

W lipcu 2018 r. firma Xiaomi złożyła wniosek patentowy na smartfon z panelami fotowoltaicznymi. Na początku miesiąca poinformowano o jego pozytywnym rozpatrzeniu przez World Intellectual Property Office (WIPO) i rozpoczęto wprowadzanie smartfonów o innowacyjnym designie. Projekt zakłada, że panel słoneczny – cieńszy niż moduł tylnej kamery – będzie obejmował większą część obudowy. Pomimo to telefon nie będzie zauważalnie grubszy od standardowych modeli dostępnych na rynku. Według szkiców nie jest wiadome, gdzie zostanie umieszczona przednia kamera.

Ekologiczne smartfony

W 2009 roku Samsung zaprezentował model Guru E1107 ze zintegrowanym panelem fotowoltaicznym. Rok później firma LG do modelu LG Pop GD510 dodała obudowę z ogniwem PV, która pozwoliła na dodatkową 2-minutową rozmowę telefoniczną po 10 minutach ładowania promieniami słonecznymi. Natomiast w 2018 roku rosyjski producent Caviar wprowadził na rynek model iPhone X Tesla również wyposażony w baterię słoneczną i wart około 4 500 dolarów.

Foto: Ark-Barko

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej: