W McDonald’s dostaniemy już tylko papierowe słomki

Sieć McDonald’s ogłosiła, że we wszystkich restauracjach w Polsce już są dostępne wyłącznie papierowe słomki. To pierwsza spośród globalnych firm, która zdecydowała się na wprowadzenie takiej alternatywy.

Polska jest także pierwszym rynkiem, na którym sieć McDonald’s wdraża takie rozwiązanie. Przed wprowadzeniem do obrotu, papierowe słomki przeszły szereg testów pod kątem wytrzymałości, niezawodności i funkcjonalności – według zapowiedzi, mogą pozostawać w wodzie nawet przez 5,5 godziny i wciąż nie przemakają. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Nowe papierowe słomki w 100 proc. nadają się do recyklingu. Już teraz w większości naszych lokali znajdują się kosze umożliwiające segregację śmieci. Zmiana opakowań oraz technologie stosowane przez recyklerów umożliwiają nam stopniowe zamykanie obiegu i przetwarzanie odpadów np. na ręczniki papierowe – mówi Tomasz Kurpiewski, menadżer ds. zrównoważonego rozwoju McDonald’s Polska.

Nie tylko słomki 

Oprócz papierowych słomek, w restauracjach McDonald pojawią się także, nowe całkowicie papierowe, kubki do lodów McFlurry i patyczki do balonów. Jak zapowiada Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska, to dopiero początek wprowadzania proekologicznych rozwiązań.

Wiemy, że jeszcze dużo pracy przed nami. Dobre rozwiązania, możliwe do wdrożenia w naszej skali, wymagają czasu. Intensywnie nad nimi pracujemy. Już wkrótce w restauracjach wdrożymy kolejne zmiany przyjazne środowisku – podkreśla Borys-Karwacka.