Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W McDonald’s dostaniemy już tylko papierowe słomki

W McDonald’s dostaniemy już tylko papierowe słomki

W McDonald’s dostaniemy już tylko papierowe słomki

Sieć McDonald’s ogłosiła, że we wszystkich restauracjach w Polsce już są dostępne wyłącznie papierowe słomki. To pierwsza spośród globalnych firm, która zdecydowała się na wprowadzenie takiej alternatywy.

BANER MOBILEB1
Reklama
Papierowe slomki w McDonalds

Polska jest także pierwszym rynkiem, na którym sieć McDonald’s wdraża takie rozwiązanie. Przed wprowadzeniem do obrotu, papierowe słomki przeszły szereg testów pod kątem wytrzymałości, niezawodności i funkcjonalności – według zapowiedzi, mogą pozostawać w wodzie nawet przez 5,5 godziny i wciąż nie przemakają. 

Nowe papierowe słomki w 100 proc. nadają się do recyklingu. Już teraz w większości naszych lokali znajdują się kosze umożliwiające segregację śmieci. Zmiana opakowań oraz technologie stosowane przez recyklerów umożliwiają nam stopniowe zamykanie obiegu i przetwarzanie odpadów np. na ręczniki papierowe – mówi Tomasz Kurpiewski, menadżer ds. zrównoważonego rozwoju McDonald’s Polska.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Nie tylko słomki 

Oprócz papierowych słomek, w restauracjach McDonald pojawią się także, nowe całkowicie papierowe, kubki do lodów McFlurry i patyczki do balonów. Jak zapowiada Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska, to dopiero początek wprowadzania proekologicznych rozwiązań.

Wiemy, że jeszcze dużo pracy przed nami. Dobre rozwiązania, możliwe do wdrożenia w naszej skali, wymagają czasu. Intensywnie nad nimi pracujemy. Już wkrótce w restauracjach wdrożymy kolejne zmiany przyjazne środowisku – podkreśla Borys-Karwacka.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

zdj. główne – Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.