Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Adygeja wzbogaci się o kolejne farmy fotowoltaiczne

Ogromna farma fotowoltaiczna w Holandii

Adygeja wzbogaci się o kolejne farmy fotowoltaiczne

Agencja informacyjna REGNUM w ubiegłym tygodniu poinformowała o rozpoczęciu prac budowlanych przy dwóch kolejnych farmach fotowoltaicznych, które powstaną w autonomicznej republice Adygei, na południu europejskiej części Rosji.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Fotowoltaika w Rosji

Informacja pochodzi od władz republiki w Majkopie. Prace rozpoczęły się planowo, a ich zakończenie przewidziane jest na koniec pierwszego kwartału 2020 r. Łącznie moc obu farm wynosić ma 8,9 MW, a produkowana przez nie energia elektryczna zasili pobliskie miasta.

Pierwsza z farm, która położona jest pomiędzy osiedlami Adygejsk i Chanskajao osiągnie moc 4 MW. Druga, nazywana „Szowgenowską Elektrownią”, o mocy 4,9 MW będzie zlokalizowana w aule Mamheg.

Realizatorem obu inwestycji jest jeden z rosyjskich potentatów na rynku fotowoltaiki, spółka „Hevel”. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez służby prasowe spółki oba obiekty zostały bez uwag zaakceptowane przez władze republiki oraz przez rząd federalny, który współfinansuje ich powstanie. 

Spółka zapowiada, że inwestycja zostanie zakończona i oddana do użytku najpóźniej w marcu 2020 roku, co wynika m.in. z bardzo korzystnego klimatu w regionie – ciepłe i suche zimy pozwalają na prowadzenie prac budowlanych bez przeszkód. Podkreśla się też, że dzięki dużej ilości dni słonecznych w Adygei, które w skali roku przekraczają 250 dni, obiekty będą cieszyć się bardzo dużą wydajnością. 

Obie inwestycje są kolejnym etapem modernizacji sektora energetycznego, którego ramowy plan powstał jeszcze w 2018 r., w ramach Forum Inwestycyjnego w Soczi. 

zdj. główne – Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.