Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W Polsce potrzeba jeszcze 2 GWp mocy fotowoltaicznych

W Polsce potrzeba jeszcze 2 GWp mocy fotowoltaicznych

Jak mówi w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” prezes Polskich Sieci Energetycznych, Eryk Kłossowski, w polskim miksie energetycznym potrzeba 2 GW mocy fotowoltaicznych.

Reklama

„Optowałbym za stopniowym rozwojem fotowoltaiki, tak by osiągnąć 2 tys. MW. To wypełniałoby nasze potrzeby w warunkach letniego szczytu zapotrzebowania, gdy mamy zarówno ubytki mocy elektrowni, jak i przeciążenia sieci na różnych obszarach kraju”, mówi prezes PSE, cytowany przez gazetę.

Jednakże, jak zaznacza prezes, konieczne jest powstawanie tych instalacji w „odpowiednim rytmie”, tak aby nie wywołać bańki spekulacyjnej zamówieniem 2000 MW nowych mocy.

„Ogłoszenie budowy takich mocy w ciągu roku mogłoby doprowadzić do zniekształcenia tego rynku, szybkiego nakręcenia koniunktury, która musiałaby nagle ulec odwróceniu”, tłumaczy Kłossowski.

źródło: cire.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.