Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W Warszawie sprawdzisz i zgłosisz awarie prądu przez internet. Ruszyła nowa usługa

W Warszawie sprawdzisz i zgłosisz awarie prądu przez internet. Ruszyła nowa usługa

W Warszawie sprawdzisz i zgłosisz awarie prądu przez internet. Ruszyła nowa usługa

Stołeczny Operator Systemu Dystrybucyjnego oddaje do użytku innowacyjne narzędzie, dzięki któremu odbiorcy energii mogą w prosty sposób zgłosić awarię sieci elektroenergetycznej lub sprawdzić w czasie rzeczywistym miejsca, w których aktualnie występuje brak zasilania.

Reklama

Nowe narzędzie dostępne jest na stronie Stoen Operator pod adresem awaria.stoen.pl. Stoen Operator, jako pierwszy OSD w Polsce uruchomił platformę, która daje odbiorcom możliwość podglądu zarówno swojego zgłoszenia, jak i awarii zgłaszanych na bieżąco przez innych użytkowników. Dzięki wdrożeniu portalu, Stoen Operator w jednym miejscu pokazuje także informacje o obszarach, w których aktualnie występuje wyłączenie dostaw energii z powodu prowadzonych prac technicznych oraz potwierdzonych awarii. Podgląd jest dostępny w czasie rzeczywistym na mapie miasta, w formie czytelnych ikonek.

Portal został zaprojektowany w taki sposób, aby maksymalnie uprościć zgłoszenie przerwy w dostawie energii w sieci stołecznego operatora. Użytkownik, dzięki odpowiednim pytaniom pomocniczym, jest prowadzony przez proces rejestracji zdarzenia i instruowany o dalszych krokach (np. sprawdzenie, czy sąsiedzi mają prąd lub czy zabezpieczenia w obiekcie są włączone). Zgłoszona awaria jest od razu widoczna na mapie w formie charakterystycznej ikonki. Przejrzysty plan miasta pozwala także sprawdzić, czy w innych obszarach występują awarie lub planowane wyłączenia, jak również dowiedzieć się, czy konkretny adres jest nimi objęty. Ciekawą funkcjonalnością portalu jest podgląd zmieniającego się w czasie rzeczywistym obszaru objętego przerwą w zasilaniu – w trakcie jego przywracania obszar na mapie zmniejsza się. Zgłoszenia za pomocą nowego narzędzia są przyjmowane przez całą dobę.

Źródło: informacja prasowa – Stoen

Fot. stoen.pl, Canva (RyanKing999)

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.