Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Lody McFlurry z McDonald’s będą podawane w tekturze!

Lody McFlurry z McDonald’s będą podawane w tekturze!

Brytyjski oddział McDonald’s ogłosił, że w ramach polityki bezemisyjnej plastikowe pudełka na lody McFlurry zostaną zastąpione w 100% tekturowymi. Koncern planuje proekologiczne działania wprowadzić również w innych krajach.

B1
Reklama
Pion mobiPion
Reklama

Ekologia w McDonald’s

McDonald’s planuje do 2025 roku wprowadzić we wszystkich swoich restauracjach biodegradowalne opakowania. W 2018 roku McDonald’s Polska wymieniła w swoich lokalach jednorazowe sztućce – białe łyżeczki, widelce i noże zastępowane są czarnymi odpowiednikami, wykonanymi z ekologicznych zamienników. Ponadto koncern poinformował, że do 2030 roku zmniejszy emisję gazów cieplarnianych ze swoich biur i restauracji o 36%.

Rozwiązania ekologiczne wprowadzane są w pierwszej kolejności dla cateringów, w kolejnej fazie dla klientów w lokalach. Tekturowe pudełeczka do lodów cieszą się popularnością wśród osób, którym zależy na ochronie środowiska, jednak z oferty McDonald’s nie zniknęły plastikowe łyżeczki dodawane do deseru McFlurry oraz plastikowe słomki – najprawdopodobniej ma to związek z protestami klientów, którzy uważają, że papierowe zamienniki stają się szybko rozmoczone.

Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.