OZE Warszawa będzie mieć nowe autobusy hybrydowe 16 stycznia 2018 OZE Warszawa będzie mieć nowe autobusy hybrydowe 16 stycznia 2018 Przeczytaj także OZE Jak wybrać klimatyzator? Najważniejsze parametry techniczne urządzeń Odkładanie decyzji o montażu klimatyzacji na ostatnią chwilę zwykle kończy się długim oczekiwaniem i ograniczonym wyborem. Tymczasem dobrze dobrane urządzenie… OZE Straty ciepła w domu – gdzie uciekają pieniądze i jak je zatrzymać? Wysokie rachunki za ogrzewanie to nie tylko efekt rosnących cen energii. W wielu domach nawet kilkadziesiąt procent ciepła ucieka przez nieszczelności i brak odpowiedniej izolacji. W takiej sytuacji nawet nowoczesne źródło ogrzewania nie przyniesie oczekiwanych oszczędności. Jak ograniczyć straty ciepła i realnie obniżyć koszty ogrzewania? Artykuł sponsorowany Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podpisał umowę z firmą Mobilis na obsługę komunikacyjną. Firma będzie wspomagać transport miejski w Warszawie ponad 50 autobusami o długości 12 metrów. Pojazdy będą hybrydowe i uzupełnią pozostałą flotę. Reklama ZTM w Warszawie 18 grudnia 2017 roku podpisał z firmą Mobilis umowę na 8 lat, w ramach której na ulicach miasta pojawią się nowe niskoemisyjne autobusy. Będzie aż 50 brygad, a przewoźnik zakupi ponad 50 pojazdów hybrydowych. Jak zapowiada Wiesław Witek, dyrektor ZTM w Warszawie, autobusy pojawią się na ulicach w czerwcu bieżącego roku. W pełni certyfikowane spełnią wiele wymogów, szczególnie tych związanych z ochroną środowiska. Dodatkowo w środku pojazdów zamontowane zostaną białe wyświetlacze, biletomaty, ekrany z informacją pasażerską, monitoring itp. Natomiast kierowcy oraz inni pracownicy obowiązkowo będą zatrudnieni na umowę o pracę oraz wyposażeni w odpowiedni strój służbowy. Igor Krajnow, przedstawiciel ZTM w Warszawie, zapowiada, że „usługi świadczone przez firmę Mobilis będą na najwyższym poziomie zgodnie z zawartym kontraktem. Każdy autobus będzie musiał uzyskać certyfikat ZTM przed wyjazdem na trasę. Również kierowcy będą musieli taki certyfikat uzyskać”. Firma Mobilis warszawiaków i przyjezdnych będzie przewozić hybrydowymi MAN-ami, wyposażonymi w silnik spalinowo-elektryczny. Dzięki temu zniwelowane zostanie emitowanie szkodliwych pyłów podczas zatrzymywania się na przystankach, w momencie w którym dochodzi do wymiany pasażerów. Podpisana umowa pozwoli na znaczne zwiększenie autobusów hybrydowych we flocie warszawskiego transportu miejskiego, których jak dotąd jest jedynie kilka. Dopełnią one pozostałe ekologiczne pojazdy (autobusy gazowe oraz w pełni elektryczne). Fot.: Canva Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.