Warszawa będzie mieć nowe autobusy hybrydowe

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podpisał umowę z firmą Mobilis na obsługę komunikacyjną. Firma będzie wspomagać transport miejski w Warszawie ponad 50 autobusami o długości 12 metrów. Pojazdy będą hybrydowe i uzupełnią pozostałą flotę.

ZTM w Warszawie 18 grudnia 2017 roku podpisał z firmą Mobilis umowę na 8 lat, w ramach której na ulicach miasta pojawią się nowe niskoemisyjne autobusy. Będzie aż 50 brygad, a przewoźnik zakupi ponad 50 pojazdów hybrydowych.

Jak zapowiada Wiesław Witek, dyrektor ZTM w Warszawie, autobusy pojawią się na ulicach w czerwcu bieżącego roku. W pełni certyfikowane spełnią wiele wymogów, szczególnie tych związanych z ochroną środowiska. Dodatkowo w środku pojazdów zamontowane zostaną białe wyświetlacze, biletomaty, ekrany z informacją pasażerską, monitoring itp. Natomiast kierowcy oraz inni pracownicy obowiązkowo będą zatrudnieni na umowę o pracę oraz wyposażeni w odpowiedni strój służbowy.

Igor Krajnow, przedstawiciel ZTM w Warszawie, zapowiada, że „usługi świadczone przez firmę Mobilis będą na najwyższym poziomie zgodnie z zawartym kontraktem. Każdy autobus będzie musiał uzyskać certyfikat ZTM przed wyjazdem na trasę. Również kierowcy będą musieli taki certyfikat uzyskać”.

Firma Mobilis warszawiaków i przyjezdnych będzie przewozić hybrydowymi MAN-ami, wyposażonymi w silnik spalinowo-elektryczny. Dzięki temu zniwelowane zostanie emitowanie szkodliwych pyłów podczas zatrzymywania się na przystankach, w momencie w którym dochodzi do wymiany pasażerów.

Podpisana umowa pozwoli na znaczne zwiększenie autobusów hybrydowych we flocie warszawskiego transportu miejskiego, których jak dotąd jest jedynie kilka. Dopełnią one pozostałe ekologiczne pojazdy (autobusy gazowe oraz w pełni elektryczne).

    1 komentarz

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

UJ dla Krakowa o zanieczyszczeniach powietrza

Następny artykuł

NFOŚiGW podpisał pierwszą umowę na wsparcie efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,
%d bloggers like this: