Warszawa stawia na elektryki. Nowe ładowarki już wkrótce

Polskie miasta coraz chętniej przeznaczają środki na tworzenie infrastruktury dla pojazdów elektrycznych. O takich właśnie inwestycjach prowadzonych na terenie stolicy opowiedział Michał Grobelny, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie stworzy system ładowarek samochodów elektrycznych, które będą instalowane na parkingach Park&Ride. Właśnie ogłosiliśmy przetarg na zaprojektowanie, stworzenie i wdrożenie takiego systemu oraz montaż takich ładowarek. Łącznie to 9 lokalizacji – 9 naszych parkingów Park&Ride, [co da] razem 14 stanowisk ładowania samochodów elektrycznych, a w każdym z nich będzie można jednocześnie doładować dwa auta o takim napędzie. To jest zachęta dla właścicieli aut elektrycznych, do zakupu takich pojazdów jako bardzo ekologicznego środka transportu”, zauważył przedstawiciel warszawskiego ZTM.

Tego typu ładowarki zostały już oddane do użytku na terenie parkingu Park&Ride Metro Młociny I, jednak sukcesywnie w przestrzeni miasta pojawią się kolejne tego typu inwestycje. Urządzenia ładujące, które staną w stolicy w listopadzie tego roku, będą bardzo podobne do ładowarek już zamontowanych na terenie parkingu nieopodal Metra Młociny. Wcześniej jednak niezbędne będzie stworzenie odpowiedniego systemu umożliwiającego zarządzanie centralne całą aparaturą.

Dodatkowo na terenie Warszawy uruchomiona została Karta Eko, a jej posiadacze mogą bezpłatnie pozostawić swój samochód na noc na parkingu Park&Ride oraz przy okazji za darmo doładować swój pojazd. Karty Eko przyznawane są zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Ładowarki znajdą się na 9 parkingach, a obecnie mamy ich 16. Będą to takie parkingi, które znajdą się między innymi przy stacjach warszawskiej SKM-ki. Będą to największe parkingi, jakie mamy, właśnie po to, aby przyciągnąć tam właścicieli aut elektrycznych”, podkreślił Michał Grobelny, przedstawiciel Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.