Warszawiacy korzystają z elektrycznych rowerów Veturilo

Z rowerów elektrycznych mogą korzystać zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i turyści. Wystarczy zalogować się na stronie internetowej www.verturilo.waw.pl i zapłacić wpisowe lub pobrać specjalną aplikację Veturilo lub CitiHandlowy Bikes. Pierwsze dwadzieścia minut jazdy jest bezpłatne. Po tym czasie opłata wynosi sześć złotych za pierwszą godzinę, a za każdą następną – czternaście złotych. Obecnie w Warszawie znajduje się aż 316 stacji elektrycznych pojazdów. Samych rowerów jest już 4660.

Plusy i minusy korzystania z elektrycznych rowerów Veturilo

Istotną zaletą elektrycznych rowerów jest lekkość, z jaką możemy poruszać się po mieście. Większa górka nie stanowi dla nikogo problemu (wystarczy lekko pedałować). Z całkowicie naładowaną bateria możemy pokonać aż siedemdziesiąt kilometrów.

Niestety wadą elektrycznych rowerów są hamulce . Nie znajdziemy ich, tak jak w zwykłych pojazdach, przy pedałach, a przy kierownicy. Kolejny minus to fakt, że elektryczny napęd wyłącza się przy przekroczeniu prędkości 25 km/h. Niedogodne dla użytkownika może być również wypożyczanie i zwracanie rowerów tylko w stacjach do tego przeznaczonych.

W ciągu najbliższych lat Warszawa rozbuduje swoje ścieżki rowerowe. Władze miasta wychodzą mieszkańcom naprzeciw, dając im wiele możliwości. Jedną z nich jest udostępnienie rowerów elektrycznych. Czy na pewno pojazdy te mają przyszłość w Warszawie? Czy staną się tak popularne jak rowery manualne?

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

General Electric z kontraktem w Serbii

Następny artykuł

W 2050 roku Polska będzie posiadać 50%-owy udział węgla w produkcji energii?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,