Dodatkowa wypłata dla polecających produkty OZE

Zarejestruj się

Warszawski ZTM podjął decyzję o zakupie pojazdów elektrycznych

Warszawski ZTM podjął decyzję o zakupie pojazdów elektrycznych

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie do tej pory posiadał 13 samochodów do własnego użytku, wykorzystywanych w roli radiowozów. Pojazdy te są jednak na tyle przestarzałe, że lata swej świetności mają już za sobą. Właśnie dlatego ZTM w Warszawie podjął decyzję o rozpisaniu przetargu na zakup nowych środków transportu.   

Ogłoszony przetarg umożliwia nabycie 16. nowych samochodów, z czego 3 powinny posiadać napęd elektryczny. Jednym z warunków zgłoszenia się do przetargu jest zaoferowanie samochodów spalinowych spełniających normy Euro 5. Każde zgłoszenie zawierające pojazdy, które nie będą spełniać tych wymagań, zostanie odrzucone. Przy rozpatrywaniu ofert najważniejsza będzie cena pojazdu (85%), zużycie paliwa, emisja CO2 oraz innych zanieczyszczeń (po 5%). Samochody spalinowe mają zostać dostarczone do 27 grudnia bieżącego roku.

B1
Reklama

W przypadku samochodów elektrycznych kryteria oceny oferty są inne. Kwestia ceny stanowi 70% punktów możliwych do zdobycia, zasięg na jednym ładowaniu – 20%, a 10% to termin dostawy, który jednak nie może być późniejszy niż 1 grudnia 2018 roku.

Reklama

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.