Wiata przystankowa z fotowoltaiką

Ilość polskich firm oferujących innowacyjne rozwiązania z branży energetyki odnawialnej sukcesywnie się powiększa, sprawiając tym samym, że ich klienci mogą korzystać z nowatorskich i ekologicznych rozwiązań. O kilku nowych udogodnieniach tego typu opowiedział Rafał Mordarski z firmy Grandsol, zajmującej się użytkową stroną technologii solarnej.

„Jesteśmy firmą, która daje innowacyjne rozwiązania dotychczasowym produktom; [są one oparte na] połączeniu energii ze źródeł odnawialnych z przedmiotami, z którymi mamy do czynienia [każdego dnia]. Na Targach przedstawiliśmy nasze produkty, [w tym między innymi] wiatę przystankową. Nasze wiaty przystankowe wyposażone są w oświetlenie oraz porty USB, gdzie możemy ładować urządzenia mobilne i kamery do monitoringu [ze względów] bezpieczeństwa. Oczywiście [wiaty] mogą też być wyposażone w urządzenia mobilne typu tablety, ekrany dotykowe, gdzie będzie informacja dla podróżnych za ile dany autobus może przyjechać oraz ile wynosi czas oczekiwania”, podkreśla Rafał Mordarski.

Grandsol to spółka powstała z połączenia dwóch firm: Grand i Solgro. Pod wspólnym szyldem działają one na rzecz tworzenia i rozwijania produktów wykorzystujących rodzimą technologię fotowoltaiczną Bruk-Bet Solar, dzięki której możliwe jest tworzenie obiektów komponujących się z przestrzenią miejską. Produkowanymi przez Grandsol częściami proekologicznej architektury miejskiej są m.in. wspomniane wyżej wiaty przystankowe, a także ławki i stoliki wyposażone w panele fotowoltaiczne, zapewniające oświetlenie oraz umożliwiające podładowanie urządzeń mobilnych. Firma posiada w swej ofercie także carporty, czyli wiaty na samochód z ładowarką dedykowaną pojazdom elektrycznych.

Równie ciekawym urządzeniem odpowiadającym potrzebom dzisiejszych czasów jest mobilna ładowarka, która sprawdzi się zwłaszcza w trakcie takich imprez plenerowych, jak np. festyny, podczas których przebywa się sporo na świeżym powietrzu, a trudno znaleźć niezbędne do podładowania telefonu gniazdko z prądem.

„Nasze produkty produkowane są w Polsce, chcemy tym sposobem propagować ekologię i pokazać, w jaki sposób możemy jeszcze wykorzystać źródła odnawialne i promienie słoneczne do produktów, z których codziennie korzystamy”, podkreśla przedstawiciel firmy Grandsol.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

W Osieku powstanie farma fotowoltaiczna na potrzeby Grupy Azoty Siarkopol. Kilkanaście tysięcy paneli wyprodukuje rocznie niemal 5 GWh energii

Grupa Azoty Siarkopol wybuduje w Osieku (woj. świętokrzyskie) gigantyczną farmę fotowoltaiczną na własne potrzeby. To pierwsza w Polsce inwestycja firmy we własną elektrownię. Farma powstanie na niezagospodarowanych terenach powstałych po wydobyciu siarki.