Wiata przystankowa z fotowoltaiką

Ilość polskich firm oferujących innowacyjne rozwiązania z branży energetyki odnawialnej sukcesywnie się powiększa, sprawiając tym samym, że ich klienci mogą korzystać z nowatorskich i ekologicznych rozwiązań. O kilku nowych udogodnieniach tego typu opowiedział Rafał Mordarski z firmy Grandsol, zajmującej się użytkową stroną technologii solarnej.

„Jesteśmy firmą, która daje innowacyjne rozwiązania dotychczasowym produktom; [są one oparte na] połączeniu energii ze źródeł odnawialnych z przedmiotami, z którymi mamy do czynienia [każdego dnia]. Na Targach przedstawiliśmy nasze produkty, [w tym między innymi] wiatę przystankową. Nasze wiaty przystankowe wyposażone są w oświetlenie oraz porty USB, gdzie możemy ładować urządzenia mobilne i kamery do monitoringu [ze względów] bezpieczeństwa. Oczywiście [wiaty] mogą też być wyposażone w urządzenia mobilne typu tablety, ekrany dotykowe, gdzie będzie informacja dla podróżnych za ile dany autobus może przyjechać oraz ile wynosi czas oczekiwania”, podkreśla Rafał Mordarski.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Grandsol to spółka powstała z połączenia dwóch firm: Grand i Solgro. Pod wspólnym szyldem działają one na rzecz tworzenia i rozwijania produktów wykorzystujących rodzimą technologię fotowoltaiczną Bruk-Bet Solar, dzięki której możliwe jest tworzenie obiektów komponujących się z przestrzenią miejską. Produkowanymi przez Grandsol częściami proekologicznej architektury miejskiej są m.in. wspomniane wyżej wiaty przystankowe, a także ławki i stoliki wyposażone w panele fotowoltaiczne, zapewniające oświetlenie oraz umożliwiające podładowanie urządzeń mobilnych. Firma posiada w swej ofercie także carporty, czyli wiaty na samochód z ładowarką dedykowaną pojazdom elektrycznych.

Równie ciekawym urządzeniem odpowiadającym potrzebom dzisiejszych czasów jest mobilna ładowarka, która sprawdzi się zwłaszcza w trakcie takich imprez plenerowych, jak np. festyny, podczas których przebywa się sporo na świeżym powietrzu, a trudno znaleźć niezbędne do podładowania telefonu gniazdko z prądem.

„Nasze produkty produkowane są w Polsce, chcemy tym sposobem propagować ekologię i pokazać, w jaki sposób możemy jeszcze wykorzystać źródła odnawialne i promienie słoneczne do produktów, z których codziennie korzystamy”, podkreśla przedstawiciel firmy Grandsol.